Yandex Metrica

Münevver Karabulut'u vahşice katletmişti! Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntülerine ulaşıldı

Münevver Karabulut'u vahşice katletmişti! Cem Garipoğlu'nun otopsi görüntülerine ulaşıldı

Münevver Karabulut'u vahşice katleden katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun otopsi incelemesiyle ilgili bilirkişi incelemesi tamamlandı. Bilirkişi, 2014 yılında yapılan otopsi işlemine ait fotoğraf ve videoları izleyip savcılığa sundu. Cem Garipoğlu'nun otopsi fotoğraflarına ulaşıldı.

Gündem

14.05.2024, 17:41

Türkiye'nin 14 yıldır konuştuğu cinayette yeni bir gelişme yaşandı. Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu'nun mezarının açılması talebi üzerine başlatılan soruşturmada, Garipoğlu'nun otopsi fotoğraf ve görüntülerinde bilirkişi incelemesi yapıldı.

19 Mayıs Beşiktaş Hadise konseri saat kaçta, ne zaman başlayacak? 19 Mayıs Beşiktaş Hadise konseri saat kaçta, ne zaman başlayacak? Haberi Görüntüle

CEZAEVİNDE İNTİHAR ETTİ

Yaklaşık 14 yıl önce İstanbul Bahçeşehir'de meydana gelen olayda Cem Garipoğlu tarafından vahşice katledilen Münevver Karabulut (17) cinayeti Türkiye'nin gündemini dserinden sarsmıştı. Cinayetin üzerinden 5 yıl geçtikten sonra 2014 yılında katil zanlısı Cem Garipoğlu, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi'nde intihar etti. Ancak intihar eden kişinin Cem Garipoğlu olmadığına dair iddialar kamuoyunda aylarca tartışıldı ve kimse ikna olmadı. Vahşice katledilen Münevver Karabulut'un ailesi Cem Garipoğlu'nun mezarının açılarak (fethi kabir) tartışmaların son bulmasını istedi. Ancak talep hem savcılık hem de Adalet Bakanlığı tarafından reddedildi.

Threads neden açılmıyor, yasaklandı mı? Threads Türkiye'de neden kapatıldı, ne zaman açılacak? Threads neden açılmıyor, yasaklandı mı? Threads Türkiye'de neden kapatıldı, ne... Haberi Görüntüle

MEZARININ AÇILMASI İSTENDİ

Cem Garipoğlu'nun babası Nida Garipoğlu geçtiğimiz aylarda Cem Garipoğlu'nun mezarın açılmasını ve tartışmaların son bulması yönünde savcılıktan bir kez daha talepte bulundu. Soruşturmayı yürüten Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'ndan Cem Garipoğlu'nun otopsi işlemi sırasında yapılan işlemlere ait fotoğrafları ve video kayıtlarının hazırlanıp savcılığa gönderilmesini istedi ve dosyaya bilirkişi atadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan:İsrail'i ateşkese zorlamak için baskının dozunu yükseltiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan:İsrail'i ateşkese zorlamak için baskının dozunu yükseltiyoruz Haberi Görüntüle

OTOPSİ FOTOĞRAFLARI ORTAYA ÇIKTI

Savcılığa gelen otopsi videosu ve fotoğrafları, incelenmesi için bilirkişiye verildi. Savcılık tarafından atanan bilirkişi, 12 Kasım 2014 tarihinde yapılan otopsi işlemine ait video kayıtları ve fotoğraflarını inceledi. Bilirkişi, incelemenin sonucunda fotoğraf ve videoların dökümünü yaparak, raporunu hazırlayıp soruşturma dosyasına sundu. Söz konusu görüntülerde, Cem Garipoğlu'nun yüzü açık şekilde görülürken, sağ ve sol el parmaklarındaki morarmalar da dikkat çekti.

Irak'ın kuzeyine hava operasyonu: Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi Irak'ın kuzeyine hava operasyonu: Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi Haberi Görüntüle

KAMU DAVASI AÇILMASI İSTENECEK

Mezardaki bedenin Cem Garipoğlu'na ait olmadığının anlaşılması halinde, aralarında otopsi işlemlerini gerçekleştiren, cinayet soruşturmasını yürüten görevlileri, ve yargılama aşamasında yer alan yargı görevlileriyle ilgili kamu davası açılması talebinde bulunuldu. 10 yıllık şüphenin giderilmesi için savcılığın mezarı açması gerekecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading