SON DAKİKA
MSB'den açıklama: Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde teröre ağır darbe!

MSB'den açıklama: Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerinde teröre ağır darbe!

Mehmetçik'in Suriye'nin kuzeyine düzenlediği operasyona ilişkin Milli Savunma Bakanlığı'ndan resmi açıklama geldi. Açıklamada Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 PKK/YPG'li teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Gündem

23.01.2024, 19:41

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeyine yönelik başlattığı operasyonun ardından Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) bir son dakika açıklaması geldi. Söz konusu açıklamada "Teröre ve teröriste hiçbir yerde geçit yok! Barış Pınarı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı bölgelerine taciz ateşi açan ve saldırı hazırlığında olduğu belirlenen 5 PKK/YPG'li terörist, ateş destek vasıtalarıyla etkisiz hâle getirildi." ifadeleri kullanıldı.

22 yılda dev hizmet! Bakan Uraloğlu duyurdu: 250 milyar dolarlık... Haberi Görüntüle

MİLİS KIYAFETLİ TERÖRİSTLER TEMİZLENİYOR

Öte yandan Suruç'a komşu, terör örgütü ve ABD ordusunun 'Kobani' olarak isimlendirmeye çalıştığı Ayn el-Arab (Arappınarı) bölgesi Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçakları ve SİHA'lar tarafından vuruldu. İlçe merkezinin dışında teröristlerin bulunduğu bir noktanın hedef alındığı belirtilirken, PKK/YPG'nin propaganda aygıtları, bombardıman nedeniyle 16 rejim milisinin öldüğünü ileri sürdü. Ancak bu şahısların rejim ordusu üniforması gişmiş terör ounsurları olduğu belirtiliyor.  

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading