Yandex Metrica
SON DAKİKA
MSB kaynaklarından Almanları çıldırtacak açıklama! TSK’nın envanterine girmesi için büyük bir hızla çalışılıyor

MSB kaynaklarından Almanları çıldırtacak açıklama! TSK’nın envanterine girmesi için büyük bir hızla çalışılıyor

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, milli muharip uçağı "KAAN" hakkında son gelişmeleri paylaştı. KAAN için geri sayımın başladığını belirten kaynaklar, TSK’nın envanterine girmesi için büyük bir hızla çalışılıyor açıklamasını yaptı.

Gündem

23.01.2024, 21:46

İngiltere’den talep edilen Eurofighter uçaklarıyla ilgili olarak ilk etapta 20 adet, daha sonra da 20 adet olmak üzere toplam 40 adet son versiyon Eurofighter uçak temin edilmek istendiğini hatırlatan Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler’in İngiliz mevkidaşı ile yaptığı son görüşmede bu konunun ele alındığını, İngilizlerin uçak satışı konusunda Almanların ikna edilmesine yardım edeceklerine ilişkin sözlerini tekrar ettiklerini belirtti.

CHP'li Şişli Belediyesinde eylem: 'Belediye, emekçilerin alın terinin karşılığı olan... Haberi Görüntüle

KAAN İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Milli Savunma Bakanlığı kaynakları, Eurofighter uçaklarının temini konusunun yanı sıra milli muharip uçağı KAAN’ın yakında ilk uçuşu gerçekleştirerek TSK’nın envanterine girmesi için büyük bir hızla çalışıldığına işaret etti.

DEM Parti İstanbul'da aday gösteremedi mi? DEM Parti İstanbul adayı... Haberi Görüntüle

ENVANTERE GİREN YENİ SİLAH SİSTEMLERİ

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, yerli ve millî savunma sanayi ürünü silah sistemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Aktürk, "Cumhurbaşkanımızın liderliği ve teşviki ile mütemadiyen geliştirilen yerli ve millî savunma sanayi ürünü silah sistemleriyle Türk Silahlı Kuvvetlerimizin imkân ve kabiliyetleri her geçen gün daha da artırılmaktadır." dedi.

"Bu çerçevede; Taktik Tekerlekli Araçlar Projesi kapsamında tedariki planlanan 6 adet Zırhlı Tekerlekli Araç Kurtarıcısı 27 Kasım’da Kara Kuvvetlerimizin envanterine alınmıştır." diyen Aktürk, "Ayrıca, Bakanlığımıza bağlı ASFAT ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Denizcilik Genel Müdürlüğü arasında imzalanan “8 adet Liman Kontrol Botu Projesi” kapsamında, yerli ve millî asayiş ve emniyet botu ASBOT’un üçüncüsü 24 Kasım’da teslim edilmiştir" ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading