banner2

MSB'den Danimarka'ya sert tepki: Barbarca ve iğrenç

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Danimarka'da Kur'an-ı Kerim'e ve Türk bayrağına yapılan alçak saldırı üzerine bir açıklama yaptı. Bakanlık, aşağılık, barbarca ve iğrenç olarak nitelendirdiği saldırıyı kınadı.

Gündem 26.03.2023, 00:54
Abone ol
MSB'den Danimarka'ya sert tepki: Barbarca ve iğrenç

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Danimarka'da kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'i ve şanlı bayrağımızı hedef alan aşağılık, barbarca ve iğrenç saldırıyı milletimiz ve insanlık adına telin ediyoruz." denildi. 

NEFRET SUÇUDUR

Danimarka'nın insanlığın ortak değeri haline gelmiş kutsallara saldırıya 'ifade özgürlüğü' adı altında izin vermesine tepki gösterilen açıklamada Kopenhag yönetiminin nefret suçuna ortak olduğu kaydedildi.

"MÜTTEFİKLİK RUHUNA VE EVRENSEL DEĞERLERE AYKIRIDIR"

Saldırıyı insanlık suçu olarak değerlendiren bakanlık, açıklamasının devamında "Bu terörist, alçak saldırıya müsaade eden, NATO üyesi de olan Danimarka'nın bu sorumsuz tutumu hem müttefiklik ruhuna hem de evrensel değerlere aykırıdır. Bu yanlış tutum kendi halkının da barış iklimine zarar verecektir. Danimarka yanlıştan hemen dönmeli, medeni ülkeleri örnek almalı ve bu nefret suçunu işleyen mahluklardan derhal hesap sormalıdır." denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!