Yandex Metrica

Sitede Ara

Molnupiravir ilacı 65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılmaya başlandı

Molnupiravir ilacı 65 yaş üstü vatandaşlara dağıtılmaya başlandı

Son dakika haberleri... Koronavirüs ilacı Molnupiravir'in, 65 yaş üstü PCR testi pozitif kişilere dağıtılmaya başlandığı açıklandı.

Gündem

23.01.2024, 18:48

Geçtiğimiz hafta onaylanan ilaç ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilacın önümüzdeki hafta 65 yaş üstü ve kronik hastalarda kullanılmaya başlanacağını açıklamıştı.

Ankara'da ormana girişler yasak mı? Ankara'da hangi ormanlara girmek yasak? Ankara'da ormana girişler yasak mı? Ankara'da hangi ormanlara girmek yasak? Haberi Görüntüle

65 YAŞ ÜSTÜ İÇİN BAŞLADI

Son dakika gelişmesine göre; Covid ilacı Molnupiravir'in, 65 yaş üstü PCR testi pozitif kişilere dağıtılmaya başlandığı açıklandı.

Salda Gölü’nde sürüklenen kızın hayatını kurtarmıştı! O anları ağlaya ağlaya anlattı Salda Gölü’nde sürüklenen kızın hayatını kurtarmıştı! O anları ağlaya ağlaya... Haberi Görüntüle

MOLNUPİRAVİR NEDİR?

Molnupiravir, Covid tedavisinde kullanılan ilk özel oral antiviral ilaç olarak tanımlanıyor. Hap, corona virüsün kendi kopyasını ortaya çıkarmak için kullandığı enzimlerini hedef alarak onu zedeliyor. Bu durum virüsün çoğalmasına engel oluyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading