Yandex Metrica

Sitede Ara

MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! PKK'lı teröristler hava yoluyla öldürüldü

MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! PKK'lı teröristler hava yoluyla öldürüldü

Son dakika haberleri... MİT, Irak'ın kuzeyindeki Hakurk'ta TSK harekat bölgesine saldırı hazırlığındaki PKK/KCK'lı teröristler Hadice Kaya ve Heva Kivelçek'i etkisiz hale getirdi  

Gündem

24.05.2024, 17:22

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın eli kanlı terör örgütleriyle olan etkin ve kararlı mücadelesi tüm hızıyla devam ederken TSK’ya yönelik düzenlenecek saldırının kuryelerine operasyon yapıldı.

MİT, Hadice Kaya ve Heva Kivelçek isimli iki kadın teröristin, örgüt yöneticilerinin Hakurk’taki Türk Silahlı Kuvvetleri harekat bölgesine yönelik saldırı talimatlarını içeren notları taşıdıklarını tespit etti.

İstanbul Valiliği duyurdu: Ağır tonajlı araçların şehirden çıkışına kısıtlama getirildi İstanbul Valiliği duyurdu: Ağır tonajlı araçların şehirden çıkışına kısıtlama getirildi Haberi Görüntüle

SAHA AJANLARI ADIM ADIM İZLEDİ

Bunun üzerine hareketge geçen MİT'in saha ajanları, iki kadın teröristi adım adım izlemeye başladı. MİT’in örgüt içerisindeki ajanları sayesinde iki teröristin örgüt üst yönetiminin talimatlarını aktarmak üzere gece saatlerinde harekete geçecekleri öğrenildi. 

İadeiziyaretin tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel ile bir araya gelecek İadeiziyaretin tarihi belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Özgür Özel ile... Haberi Görüntüle

İKİ KADIN TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Nefes kesen takip sonrasında MİT tarafından teröristlere yönelik bir operasyon kararı alındı.  Hadice Kaya ile Heva Kivelçek nokta operasyonla etkisiz hale getirildi. 

Son dakika... AFAD duyurdu: Muğla’da deprem oldu Son dakika... AFAD duyurdu: Muğla’da deprem oldu Haberi Görüntüle

SUİKAST EĞİTİMİ ALMIŞ

Nujiyan İsyan kod Hadice KAYA, 2015 yılında PKK/KCK saflarına katıldı. 2016’da Gare’de silahlı/ideolojik eğitim alan Hadice Kaya, 2018 yılında Avaşin’e geçti. Son olarak Hakurk alanındaki harekat bölgesi mücavirinde faaliyet gösterdi. Suriye/Afrinli olan Diljin Azadi kod Heva Kivelçek, 2015 yılında çocuk yaşta örgüt tarafından silah altına alındı. Gare’de 2018 yılında silahlı/ideolojik eğitim alan Heva Kivelçek, Avaşin bölgesinde suikast eğitimi aldı. 

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading