banner2

MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! Gri listede aranan terörist imha edildi

Son dakika haberleri... MİT, PKK/KCK’nın Irak'ın kuzeyindeki sözde üst düzey yöneticilerinden, gri listede aranan Fehmi Öğmen ve 2 teröristi, Süleymaniye kırsalındaki operasyonla etkisiz hale getir

Gündem 08.06.2023, 09:46 08.06.2023, 10:45
Abone ol

Şanlı Türk ordusunun eli kanlı terör örgütleriyle olan kararlı mücadelesi devam ederken MİTKuzey Irak'ta nefef kesen bir operasyana imza attı.

Eli kanlı örgüte 1993 yılında katılarak yurt içinde ve yurt dışında uzun yıllar faaliyet yürüten Fehmi Öğmen’in Türkiye’deki birçok eylemi bizzat organize eden örgüt yöneticilerinden biri olduğu belirlendi. PKK’nın üst düzey isimlerini, kurduğu yerel istihbarat ağı ile takip eden MİT, saha ajanları vasıtasıyla örgüt mensuplarının gizlilik içerisinde kullandıkları bir alanı tespit etti.

EKİBİYLE BİRLİKTE ADIM ADIM TAKİP EDİLDİ

Sahadaki kaynaklarını belirli aralıklarla bölgeye sevk eden ve alana dair detayları öğrenen MİT, dikkat çekmemek adına bölgede bulunan ekibini de sık sık değiştirdi. Bu bağlamda kimi zaman bilinen istihbarat tekniklerinin de ötesine geçilerek, birbirinden tamamen habersiz “istihbarat şebekeleri” kullanıldı ve terörist Fehmi Öğmen ile ekibinin faaliyetleri adım adım takip edildi.

OPERASYON İÇİN EN DOĞRU AN SEÇİLDİ

Uzun süre boyunca yerel istihbarat ağındaki ajanların kullanılmasıyla yeri ve konumu tespit edilen Sinan Dijvar kod Fehmi Öğmen, özellikle MİT’in nitelikli insan kaynaklarının efektif kullanılması sonucu anbean takip edilerek operasyon için uygun şart ve koşulların oluşması beklenildi.

GRİ LİSTEDEKİ FEHMİ ÖĞMEN VE 2 TERÖRİST YOK EDİLDİ

Örgütün komuta kademesine ağır bir darbe indirmek amacıyla en uygun zamanda MİT’in düğmeye basması ile operasyon başarı ile tamamlandı ve Sinan Dijvar kod Fehmi Öğmen, beraberinde bulunan Ş.Reşit Taburu Sorumlusu Mazlum Koçer kod Mehmet Salih Çakal ve şoförleri Ararat Tolhildan kod Ahmed Muhammed Ali ile birlikte etkisiz hale getirildi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!