Yandex Metrica

Sitede Ara

MİT şifreyi kırdı! 57 bin belge tek tek incelendi! Kripto temizliğinde ikinci devre

FETÖ'nün "Garson"u olarak bilinen gizli tanıktan elde edilen ve Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) şifresini kırdığı 57 bin belgenin detaylı incelemesinde sona doğru yaklaştı. Söz konusu belgelerle birlikte açığa çıkan 3 bin kripto emniyet personelinin deşifre olması tüm birimleri harekete geçirdi. Kripto temizliğinde 2. devreye girilirken FETÖ 'Hendek Operasyonlarında Başarılı Olanların tasfiyesi' başlığıyla algı operasyonu yaptı.

Gündem

21.05.2024, 23:54

MİT'in "Garson" kod adlı gizli tanıktan 6 yıl önce ele geçirdiği AES 256 bit ile şifrelenmiş hard disk içinde bulunan FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün 16 yıllık emniyet mahrem yapılanmasının bilgilerini, süper hızlı işlemcilere sahip devasa bilgisayarlarla 6 yılda kırmayı başardı.

Milli yasta okula gidilir mi, iş yerleri açık mı? Milli yasta okula gidilir mi, iş yerleri açık mı? Haberi Görüntüle

3 BİN KRİPTO EMNİYET PERSONELİ DEŞİFRE OLDU

MİT'in şifresini kırdığı veriler Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı'na verildi. KOM Başkanlığı, gizli tanık 'Garson'dan elde edilen ve MİT'in şifresini kırdığı 57 bin belgenin detaylı incelemesinde sona doğru yaklaştı. Ayrıca FETÖ'den herhangi bir işlem görmemiş yaklaşık 3 bin kripto emniyet personeli daha deşifre olmasının ardından tüm birimler harekete geçirildi.

Seferberlik ve savaş hali yönetmeliği ne demek? Seferberlik ve savaş hali yönetmeliği ne demek? Haberi Görüntüle

445 EMNİYET ÇALIŞANI AÇIĞA ALINDI

Dijital materyaller üzerinde geriye dönük çalışmalar yapan Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı, 2003 Aralık ayında FETÖ ile irtibat ve iltisaklı olduğu tespit edilen komiser ve polis memurlarının aralarında bulunduğu 445 aktif emniyet mensubunu açığa alarak idari soruşturma başlattı.

Japon deprem uzmanlarından İstanbul için kıyamet senaryosu: İstanbul'da sağlam bina kalmayacak! Japon deprem uzmanlarından İstanbul için kıyamet senaryosu: İstanbul'da sağlam bina... Haberi Görüntüle

KRİTİK BÖLGELERE YENİ LİSTE

Gizli tanıktan çıkan belge doğrultusunda harekete geçem Emniyet Genel Müdürlüğü, kritik birimler için yeni listeler oluşturdu. Özel Harekat Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı birimlerinde görev alıp listede bulunan personeller görevlerinden uzaklaştırılarak pasif görevlere çekildi.

Katlanabilir MacBook için tarih verildi Katlanabilir MacBook için tarih verildi Haberi Görüntüle

YENİ SORUŞTURMALAR AÇILABİLİR 

Öte yandan Türkiye genelinde emniyet birimlerin de operasyonel birimlerde çalışan polislerden bu görevlerinden uzaklaştırıldı. Pasif görevlere çekilen personeller hakkında değerlendirme yapılarak soruşturma açılabileceği öğrenildi.

AK Parti harekete geçti! Değişimin yol haritası belli oldu: İki köklü değişim geliyor! AK Parti harekete geçti! Değişimin yol haritası belli oldu: İki... Haberi Görüntüle

FETÖ ALGI OPERASYONUNUNA BAŞLADI

Emniyetin "çelik bileği" olarak isimlendirilen Özel Hareket Başkanlığı'ndan 700'e yakın özel hareket polisinin branşlarından çıkarılarak pasif görevlere gönderilmesinin ardından FETÖ terör örgütünün sosyal medya trolleri devlere girdi. Troller branşlarından çıkarılan personellerin FETÖ ile iktisatlı olduklarını gerçeğini görmezden gelip "Hendel operasyonlarında başarılı olanların tasviyesi" başlığı ile algıya kalktılar.

Habere Tepki Ver

7

0

1

0

0

0

0

0

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading