Yandex Metrica

Sitede Ara

Milli yasta okula gidilir mi, iş yerleri açık mı?

Milli yasta okula gidilir mi, iş yerleri açık mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin helikopter kazasıyla hayatını kaybetmesinin ardından Türkiye'de 1 günlük milli yas ilan edildiğini duyurdu. Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, "Helikopter kazasından sonra İran makamlarıyla temasa geçerek arama kurtarma çalışmalarına katkı vermek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Kabine toplantımızda İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde 1 günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık. İranlı kardeşlerimizin tekrar başı sağolsun diyoruz." demişti. Peki milli yasta okula gidilir mi, iş yerleri açık mı? İşte detaylar...

Gündem

21.05.2024, 20:11

Büyük çaplı felaketler ya da devlet başkanlarının ölümüyle ilan edilen milli yas, bir kez daha gündeme geldi. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, içinde bulunduğu helikopterin düşmesiyle hayatını kaybetti. Ülkede 5 günlülk milli yaz ilan edilirken Türkiye, komşusunun acısını paylaşan ilk ülke oldu. Reisi'yi arama kurtarma çalışmalarında AKINCI TİHA ile aktif rol üstlenen Türkiye'de 1 günlük milli yas ilan edildi.

Kripto para düzenlemesi için gözler Meclis'te Kripto para düzenlemesi için gözler Meclis'te Haberi Görüntüle

TÜRKİYE'DE 1 GÜNLÜK MİLLİ YAS İLAN EDİLDİ

Bu akşam toplanan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reisi'nin ölümüyle ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: "Reisi ve beraberindeki üyelerin vefatından derin üzüntü duydum. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına kardeş İran halkına en samimi taziyelerimi iletiyorum. Kabine toplantımız esnasında Cumhurbaşkanı vekili ile telefon görüşmesi gerçekleştirdim. İran bizim sınır komşumuz, İran halkı da bizim kardeşimizdir. Asırlardır aynı coğrafyayı paylaşıyoruz. İran'ın Filistin davasına verdiği güçlü desteği takdirle karşıladık. İran'a karşı uygulanan tek taraflı yaptırımlara katılmayarak komşuluk hukukumuzun gereğini yerine getirdik. Merhum Reisi'yi Ankara'da ağırlamış imzaladığımız 10 anlaşmaya ilişkilerimizi ileriye taşımıştık. Helikopter kazasından sonra İran makamlarıyla temasa geçerek arama kurtarma çalışmalarına katkı vermek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Kabine toplantımızda İran halkının yaşadığı derin acıyı paylaşmak üzere ülkemizde 1 günlük milli yas ilan edilmesini kararlaştırdık. İranlı kardeşlerimizin tekrar başı sağolsun diyoruz."

Kurban Bayramında AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayramda AVM'ler saat kaçta açılacak? Kurban Bayramında AVM'ler açık mı, kapalı mı? Bayramda AVM'ler saat... Haberi Görüntüle

OKULLAR TATİL Mİ?

Milli yas ilanının ardından vatandaşlar, yarın okul okul olup olmadığını merak ediyor. Milli yaslar, resmi tatil günü olarak değerlendirilmediği için milli yas günlerinde okullar açık oluyor. Aynı şekilde iş yerleri de normal işleyişine devam eder. Normal iş günlerinden farklı olmayan bgünlerde iş yerleri faaliyetine devam ederi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Yorumlar (0)

İdris Kartal

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading