Yandex Metrica

MHP Genel Başkanı Bahçeli'den KKTC mesajı: 'Kıbrıs Türktür'

Milliyetçi Hareket Partisi, sosyal medya hesabından KKTC'de yaşanan BM gerginliğine ilişkin olarak Devlet Bahçeli'nin makamında çizmeyle tur attığı bir video paylaştı.

Gündem

23.01.2024, 21:18

KKTC'deki yol inşaatı gerilimine dair "BM'nin Rumların telkiniyle ortamı germesi sorumsuzluktur" açıklaması yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medyadan videolu bir mesaj verdi. 

Milliyetçi Hareket Partisi'nin sosyal medya hesabından Devlet Bahçeli'nin elinde tespih ve ayağında çizmeyle makam odasında tur atarken çekilen bir videosu paylaşıldı. Fonda Zeki Müren'in "Ağlama Sevdam" şarkısının kullanıldığı videoya "KIBRIS TÜRKTÜR" notu düşüldü. 

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "KKTC'de Bir Yol Projesi Kapsamında Yaşanan Gerilimler ile ABD'nin PKK/YPG Terör örgütüyle Ortak Tatbikatına" yönelik yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer vermişti: 

İsrafı bitirdik diyen İmamoğlu'ndan yeni skandal: Olimpiyatlara gitmek için uçak kiraladı! İsrafı bitirdik diyen İmamoğlu'ndan yeni skandal: Olimpiyatlara gitmek için uçak... Haberi Görüntüle

"ADA'DA İKİ DEVLET VARDIR"

Kıbrıs'ta iki devletli çözüme kapalı duranlar, bununla da yetinmeyip Kıbrıs Türklüğünün müktesep haklarını ve eşit statüsünü yok sayanlar hukuki ve tarihi yanlışın içine düşen, aynı zamanda iki taraflı anlaşmazlığın canlı kalmasına hizmet eden çevrelerdir. Ada'da iki halk ve egemen iki devlet vardır. Bu gerçekler kabul edilmeden adil ve kalıcı bir çözüm ortamının yeşermesi ham bir hayaldir. Kıbrıs Türk halkının bağımsız ve egemen devleti vasıtasıyla Rumların idaresi altına heves edip azınlık statüsüne boyun eğmesi kesinlikle imkansızdır.

Eşitlik temelinde çözümden kaçmak bir defa çözümsüzlüğü siyasi strateji görenlerin hem tahakküm açmazı hem de çarpık mantığıdır. Kıbrıs Türklüğünün eşit statüsüyle egemen eşitliği mutlaka teyit ve tescil edilmelidir.Ada'da iki halkın çıkarını ve varlığını, aynı zamanda eşit egemenlik haklarını müzakere etmekten kaçan ve kaçınan bir anlayışın barışa hizmeti düşünülemeyecektir.

CHP lideri Özel, Demirtaş'a hapis cezasını hazmedemedi: 'Kabul edilir tarafı yok' CHP lideri Özel, Demirtaş'a hapis cezasını hazmedemedi: 'Kabul edilir tarafı... Haberi Görüntüle

"BM'NİN MÜDAHALESİ İLKELLİKTİR"

Kıbrıs'ın huzuru demek Doğu Akdeniz'in huzuru demektir. Bu huzur ortamı içinde, Akdeniz'in potansiyel yer altı kaynaklarının adaletli ve hukuk temelli paylaşımından başka da bir seçenek yoktur.
Kıbrıs Türk halkının temel ihtiyaçlarının karşılanması maksadıyla planlanan ve devreye sokulan insani projelere kemikleşmiş önyargılarla, siyasi hesaplarla engel olmaya kalkışmak çözüm arayışlarını kundaklayan, huzursuzluğu kamçılayan provokasyonlardır.

Kıbrıs'ta Yeşil Hat üzerindeki Pile Köyü'ne ulaşımı kolaylaştırmak için hazırlanan yol projesine, nereye ve kimlere hizmet ettiği az çok belli olan Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün haksız ve hukuksuz şekilde müdahil olması tam manasıyla ilkelliktir.

Pile halkının taleplerini karşılamak amacıyla KKTC hükümetinin yol yapım faaliyetine Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nün karşı çıkması, beton blokların proje sahasına yerleştirilmesi kaos ve kutuplaşmaya açıktan destek olmak ve çanak tutmaktır. Barış Gücü'nün Rumların tahrik ve telkiniyle ortamı germesi sorumsuzluktur. Birleşmiş Milletler Barış Gücü unsurlarına layık oldukları cevabı veren, fütursuz engelleme girişimlerini bertaraf eden KKTC hükümeti haklıdır, yapılan müdahale ve muameleler doğrudur, son tahlilde desteğimiz tamdır.

İletişim Başkanı Altun ABD'deki Türklere seslendi: 'Sizleri birer vatandaş diplomat olarak görüyoruz' İletişim Başkanı Altun ABD'deki Türklere seslendi: 'Sizleri birer vatandaş diplomat... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE, KKTC İLE OLAN DAYANIŞMASINI SÜRDÜRECEKTİR"

Birleşmiş Milletler, Rumların karanlık emellerine hizmetten, Kıbrıs'ın barış ve huzurunu bozucu teşebbüslerden derhal vazgeçmelidir.Aksi halde sözde Barış Gücü'nün varlığı gayri meşru sayılacak, nitekim hiçbir saygınlığı ve bağlayıcılığı da kalmayacaktır. Unutulmamalıdır ki, şartlar ne olursa olsun Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile güçlü dayanışmasını sonuna kadar sürdürecek, dostluk ve kardeşlik köprülerini titizlikle koruyacaktır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading