Yandex Metrica

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD'ye kritik ziyaret

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan ABD'ye kritik ziyaret

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 17-20 Ocak tarihleri arasında ABD'ye resmi bir ziyaret gerçekleştirecek.

Gündem

23.01.2024, 22:17

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'ye resmi ziyaret yapacak. Çavuşoğlu'nun bu ziyareti çerçevesinde, 18 Ocak'ta ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Türkiye-ABD Stratejik Mekanizması kapsamında Washington'da ikili görüşme yapacak.

O banka müşterileri için kesenin ağzını açtı! Vatandaşlara '5 bin TL' bayram harçlığı müjdesi! O banka müşterileri için kesenin ağzını açtı! Vatandaşlara '5 bin... Haberi Görüntüle

HANGİ KONULAR ELE ALINACAK?

Kritik görüşmede, ikili ilişkilerin tüm boyutlarıyla ele alınacak ve bölgesel konularda görüş alışverişinde bulunulacak. Ziyaret kapsamında, Bakan Çavuşoğlu'nun Washington ve Houston'daki düşünce kuruluşlarının temsilcileriyle ve Türk vatandaşlarıyla bir araya gelmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brezilyalı mevkidaşı ile görüştü! İşte iki liderin ele aldığı konular Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brezilyalı mevkidaşı ile görüştü! İşte iki liderin ele... Haberi Görüntüle

NEW YORK'TA TEMASLARDA BULUNACAK

Bunun yanı sıra, Bakan Çavuşoğlu'nun, Türkiye'nin Houston Başkonsolosluğunun yeni kançılarya ofisinin açılışını gerçekleştirmesi bekleniyor. Çavuşoğlu'nun ABD ziyaretinin son gününde New York'ta temaslarda bulunacağı, bu çerçevede Birleşmiş Milletler 77. Genel Kurul Başkanı Csaba Körösi ile görüşeceği bilgisi paylaşıldı.

Söz konusu ziyaret öncesi Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile ABD Dışişleri Bakanlığı Siyasi İşler Müsteşarı Victoria Nuland başkanlığındaki heyetler arasında 17 Ocak'ta Washington'da istişareler gerçekleştirilecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading