Yandex Metrica

Sitede Ara

Metro projesini sahiplenen İmamoğlu'na tepki: Yine milleti kandırıyor

Metro projesini sahiplenen İmamoğlu'na tepki: Yine milleti kandırıyor

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosunu sahiplenen İBB Başkanı İmamoğlu'na tepki göstererek "Yapmadıkları metronun bütçesi mi olurmuş. Yine milleti kandırıyor" dedi.

Gündem

23.01.2024, 19:53

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesiyle yapılan ve dün akşam açılışı gerçekleştirilen Pendik-Sabiha Gökçen Havalimanı metrosu tartışılmaya devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Metro hattının maliyeti İBB tarafından karşılanmaktadır" diyerek projeyi sahiplenmiş ancat buiddia Bakanlık tarafından yalanlanmıştı. İmamoğlu'na bir yalanlama da İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu'dan geldi.

Afra Saraçoğlu'nun babası kim? Uğur Saraçoğlu ne iş yapıyor? Afra Saraçoğlu'nun babası kim? Uğur Saraçoğlu ne iş yapıyor? Haberi Görüntüle

İBB "BEN YAPAMIYORUM" DEMİŞ

Aynı zamanda Esenler Belediye Başkanı olan Göksu, "İBB Başkanı, Pendik - Sabiha Gökçen metrosu benim bütçemden yapıldı diyor. Yapmadıkları metronun bütçesi mi olurmuş!" ifadelerini kullandı. Göksu, "İBB bu metroyu ben yapamıyorum” diyerek bakanlığa devrettiğini belirterek "Devlet her ay İBB’ye ödenek yolluyor. Bu metronun bütçesi de o ödeneğin içerisinde. Ama! İBB metroyu yapamıyorum deyip Ulaştırmaya devredince de bütçe mecburen Ulaştırmaya gidiyor" ifadelerini kullandı.

Devlet zehir tacirlerinin enselerinde! Bakanlık duyurdu: Sınırda yakalanan eroin miktarı dudak uçuklattı! Devlet zehir tacirlerinin enselerinde! Bakanlık duyurdu: Sınırda yakalanan eroin miktarı... Haberi Görüntüle

"METROLARI BİTİREMEYİNCE KAPATIYOR"

İBB'nin 'ben metroyu yapamadım ama yine de bütçesini bana ver' demek istediğini söyleyen Göksu, "Öyle şey olur mu? Olmaz. Niye İBB’ye yapmadığı metronun bütçesini versinler. İBB Başkanının yıllık 100 milyar TL’den fazla konsolide bütçesi var. Elindeki metroları bitirmek bir yana yapamadığı için artık kapatmaya bile başladı. İBB’nin yapmayarak bakanlığa devrettiği metro hattının bütçesi bakanlığa değil de İBB’ye gitse ne olacaktı? Aynen bugünkü gibi olurdu. " açıklamasında bulundu.

Erdoğan'a teşekkür ettiler! Türkiye'nin eğittiği Somalili askerler göreve başladı! Erdoğan'a teşekkür ettiler! Türkiye'nin eğittiği Somalili askerler göreve başladı! Haberi Görüntüle

"YİNE MİLLETİ KANDIRIYOR"

"Şunun şurasında 2019 yılından beri yarısı bitmiş olan 800 metrelik fünükiler hattını daha açamayan İBB o bütçeyi de büyük ihtimal saçma sapan konserlere festivallere harcar geçerdi." diyen Göksu, sözlerini şöyle sürdürdü: "İBB Başkanı göreve geldiği günden bu yana yapamadığı metroları açamadığı hatları gündemden düşürmek için bu yolu izledi. Ama yine milleti kandırıyor. Yapmadığın metronun bütçesi senin olmaz. Kim yaparsa onun olur! Şuna da açıklık getirelim: Neymiş, Cumhurbaşkanı açılışta İBB’nin metrosunu kullanmış. Ya hu Pendik Sabiha Gökçen hattının da işletmesi İBB’de olacak. Bu nedenle trenlerde tabi ki İBB logosu görülecek. Bu demek değildir ki İBB yaptı buraları. Tabi ki hayır."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading