Yandex Metrica

Sitede Ara

Meteoroloji'den Marmara ve Ege bölgeleri için uyarı: Çamur yağabilir

Meteoroloji'den Marmara ve Ege bölgeleri için uyarı: Çamur yağabilir

Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre; hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor hatta çamur bile yağabilir. Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Gündem

24.04.2024, 08:16

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 22-28 Nisan tarihleri arası hava durumu raporu yayımlarken hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den yapılan son tahminlere göre; hava sıcaklığının güney, iç ve batı kesimlerde 2 ile 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege ile Batı Akdeniz’de toz taşınımı bekleniyor hatta çamur bile yağabilir. Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği ifade edildi.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, yeni haftanın hava durumuna ilişkin diklkat çeken uyarılarda bulundu.

İran cumhurbaşkanı seçimi ne zaman olacak? İran cumhurbaşkanı seçimi ne zaman olacak? Haberi Görüntüle

''YAĞIŞLAR GÖRECEĞİZ''

"Yeni haftada dar alanda yağışları göreceğiz.'' diyen Tekin, şunları kaydetti;

''Özellikle pazartesi ve salı günü ülkemizin batı kesiminde İstanbul başta olmak üzere Marmara'nın batısı, kıyı Ege ile Doğu Karadeniz'in iç kesimleride sağanak, salı günü ise Marmara Bölgesi ve Batı Karadeniz'in batısında sağanak göreceğiz. Çarşamba günü ise yağışlar ara verecek, parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak."

Son dakika: MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! PKK'nın elebaşlarından Sedat Aksu öldürüldü Son dakika: MİT'ten Irak'ta nokta operasyon! PKK'nın elebaşlarından Sedat Aksu... Haberi Görüntüle

3 BÜYÜK İLDE HAVA NASIL OLACAK?

İstanbul ve İzmir'de yağış beklendiğini, Ankara'da ise sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerine çıkacağını aktaran Tekin, "Başkent'te üç gün boyunca yağış beklemiyoruz. Hava sıcaklığı pazartesi günü 22 derece, çarşamba günü ise 32 dereceye kadar çıkacak. İstanbul'a baktığımızda önümüzdeki iki gün boyunca sağanak geçişleri görülecek. İzmir'de pazartesi günü sağanak var. Salı ve çarşamba yağış beklemiyoruz."Toz taşınımı bekleniyor.'' dedi.

Cam silecekler dikkat! Turuncu kâbus geri dönüyor... Cam silecekler dikkat! Turuncu kâbus geri dönüyor... Haberi Görüntüle

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Bazı bölgelere toz taşınımı uyarısı yapan Tekin, şu ifadeleri kullandı;

"Pazartesi günü Kıyı Ege’de, salı günü Ege Bölgesi, Batı Akdeniz’in batısında, çarşamba günü ise İç Anadolu Bölgesi ve Ege Bölgesi genelinde toz taşınımı mevcut. Toz taşınımın sebep olabileceği hava kalitesinde düşme, görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading