Yandex Metrica

Meteoroloji'den 9 il için sarı ve turuncu alarm: Sele karşı tedbirli olun

Meteoroloji'den 9 il için sarı ve turuncu alarm: Sele karşı tedbirli olun

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Balıkesir ve İzmir için "turuncu", Aydın, Bursa, Antalya, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay için "sarı" alarm verdi. Ayrıca sel ve hortum gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulunuldu.

Gündem

23.01.2024, 21:04

Balıkesir ve İzmir için "turuncu", Aydın, Bursa, Antalya, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay için "sarı" alarm verildi. Antalya'nın doğusunda gök gürültülü sağanak beklendiği bildirildi. Yağışların gece saatlerinden itibaren etkisin artıracağı, yarın öğleden sonra ise etkisini kaybedeceği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aile Günü mesajı: Güçlü aile yapımızla Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Aile Günü mesajı: Güçlü aile yapımızla Türkiye Yüzyılı'nı... Haberi Görüntüle

SEL VE HORTUM UYARISI

Meteoroloji'nin uyarı haritasına bakıldığında ise İzmir ve Balıkesir için sağanak ile fırtına (turuncu alarm), Aydın, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş içinse şiddetli sağanak (sarı alarm) verildiği görüldü. Bursa için sarı uyarıda bulunan Meteoroloji, "Güney yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğinden ulaşımda aksamalar, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenmeler, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadelerine yer verdi.

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada; sel, su baskını, yıldırım, heyelan, yağış anında kuvvetli rüzgar ve hortum gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading