Yandex Metrica

Mersin'deki hain terör saldırısına ilişkin yeni gelişme! 6 şüpheli tutuklandı

Mersin'deki hain terör saldırısına ilişkin yeni gelişme! 6 şüpheli tutuklandı

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, Tece Polisevi'ne düzenlenen terör saldırısıyla ilgili 6 şüphelinin tutuklandığını bildirdi.

Gündem

23.01.2024, 22:13

Mersin'in Mezitmli ilçesindeki terör saldırısına iişkin soruşturmada fla bir gelişme yaşandı. Tece Polisevi'ne düzenlenen hain saldırısıyla ilgili gözaltına alınan 6 şüphelinin tutuklandığı bildirıldi.

Ankara sele teslim! Caddeler göle döndü: 1 kişi hayatını kaybetti Ankara sele teslim! Caddeler göle döndü: 1 kişi hayatını kaybetti Haberi Görüntüle

SAVCILIKTAN AÇIKLAMA

Açıklamayı, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı yaptı. Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgan Öztoprak tarafından yapılan yazılı açıklamada, 26 Eylül 2022 günü saat 22.40 sıralarında Mezitli ilçesinde bulunan Tece Polisevi'ne yönelik bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan uzun namlulu ateşli silahlar ve düzenek yerleştirilmiş patlayıcı maddeler ile yapılan saldırı sonucu, görevli polis memurlarından birinin şehit olduğu, diğerinin de yaralandığı hatırlatıldı.

Ersu Şaşma kimdir? İlk Türk sporcu olarak tarihe geçti! Ersu Şaşma kimdir? İlk Türk sporcu olarak tarihe geçti! Haberi Görüntüle

3 KİŞİYE DE AYRI TUTUKLAMA

Saldırının ardından başlatılan soruşturmanın titizlikle yürütüldüğü vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Tüm deliller usulünce toplanıp, değerlendirilmektedir. Bu kapsamda mezkur saldırı ile ilgili olarak gözcülük ve bilgi toplama, keşif yapma ve eyleme doğrudan yardım etme şüphesiyle gözaltına alınan şüphelilerden, Cumhuriyet Başsavcılığımızca sorgularına müteakip yapılan sevk sonucunda Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince 6 şüpheli tutuklanmış, 1 şüpheli hakkında ev hapsine karar verilmiştir. Olayla bağlantısı olmayan ancak Cumhuriyet Başsavcılığımızca bölücü terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında ise gözaltına alınan şüphelilerden 3'ü Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanmıştır."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading