Yandex Metrica

Sitede Ara

Meral Akşener paylaşımını valilik yalanladı!

Meral Akşener paylaşımını valilik yalanladı!

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan paylaşımında yer alan iddialar hakkında İstanbul Valiliği tarafından açıklama yapıldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada iddiaların yalan olduğu ortaya çıktı.

Gündem

23.01.2024, 17:55

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu sabah İstanbul’da katıldığı bir canlı yayında gazeteci İsmail Küçükkaya’nın sorularını cevapladı. Canlı yayın çıkışı Akşener’in yanına gelen ve esnaf olduğunu belirten bir kişi borcundan dolayı suyunun ve elektriğinin kesildiğini iddia etti.

Esnafların sorunlarını anlatmak için İstanbul Valisi'nin yanına gittiğini ifade eden şahıs, Vali’nin kendisini kravat taktığı için ‘Çengiler gibi gelmişsin’ dediğini ve onurunun kırıldığını öne sürdü.

O anları sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Meral Akşener ise şu ifadeleri kullandı;

“Canlı yayın çıkışı sesini duyurmak için yanıma gelen esnaf kardeşimi iyi dinleyin. Ona gösterilen bu tavır, devletteki ciddiyet krizinin yansımasıdır.  İşte bu yüzden;  Milletimizin sesinin hiçe sayıldığı, kibrin ve egonun hüküm sürdüğü bu ucube sistemi değiştirmek zorundayız.”

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı seçim sonuçları | Hangi aday kaç oy aldı? Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı seçim sonuçları | Hangi aday kaç... Haberi Görüntüle

İSTANBUL VALİLİĞİ GERÇEĞİ AÇIKLADI

Meral Akşener'in yaptığı paylaşımdan sonra İstanbul Valiliği konuyla ilgili bir açıklama yayımlayarak tüm iddiaları yalanladı.

Valilik tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener’in bugün sosyal medya hesabında yayınlanan paylaşımında yer alan iddialarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi zarureti doğmuştur.

İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneği Başkanı Mustafa Karlı ve beraberindeki heyette yer alan Hayati Arı, 9 Temmuz 2021 Cuma günü saat 16.30’da İstanbul Valisi Sayın Ali Yerlikaya’yı ziyaret etmişlerdir.

Valilik Makamında yapılan görüşmede Vali Ali Yerlikaya tarafından sarf edildiği iddia edilen “Çengiler gibi kravat takmış gelmişsin.” ifadesi kesinlikle kullanılmamıştır ve iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.

Valilik Makamını 800 esnaf adına ziyaret ettiğini iddia eden Hayati Arı’nın, dernek üyeliği ve esnaf kaydı olmadığı gibi, kuru gıda hali esnaflarımızı temsil etme yetki ve sorumluluğu da yoktur.

Mülkiyeti Eyüpsultan Belediyesine ait olan kuru gıda halindeki esnaflarımızı temsil etmeye, İstanbul Gıda Toptancıları Tüccarları Derneği yetkilidir. 

Rami Kışlası’nda bulunan Kuru Gıda Toptancı Hali esnafımız için, Başakşehir ilçemiz Şahintepe Mahallesi’nde modern bir ‘Gıda Toptancılar Çarşısı’ inşa edilmiştir.

Buradaki esnafımızın yeni yerine taşınma süreci, Valiliğimiz, Eyüpsultan Belediyesi ve ilgili dernek ile yapılan görüşmelerle belirlenen takvime göre yürütülmektedir. Esnaflarımızın büyük bir kısmı yeni yerlerine taşınmıştır ve halen taşınma devam etmektedir.

Restorasyon ve tahliye çalışmaları tamamlandığında, Rami Kışlası’ndaki 220.000 metrekarelik alanda, 7 milyon kitap kapasiteli Türkiye’nin en büyük şehir kütüphanesi açılacaktır.

Eyüpsultan Belediyesince taşınma sürecinde esnafımıza her türlü yardım yapılmıştır. Elektrik ve doğalgaz kesintisi yapılmamıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading