Yandex Metrica

Meclis'te yeni yılın ilk mesaisi başlıyor! Gündemde birçok konu var

Meclis'te yeni yılın ilk mesaisi başlıyor! Gündemde birçok konu var

Meclis, 13 günlük aranın ardından yeni yıla ekonomi mesaisiyle başlayacak. Stokçuluğa karşı kanun teklifi, BES'te devlet katkısı, KDV'ye yeni düzenleme ve doğalgazda kademeli tarife konusu gündemde olacak.

Gündem

23.01.2024, 18:35

TBMM, 13 günlük aranın ardından yasama mesaisine önemli konuları ele alacağı yoğun gündemle yeniden başlayacak. TBMM Genel Kurulu, 2022'nin ilk toplantısını 4 Ocak Salı günü gerçekleştirecek.

Ankara'da korkunç olay: Polis memuru ailesini katletti! Ankara'da korkunç olay: Polis memuru ailesini katletti! Haberi Görüntüle

2 MİLYON LİRAYA KADAR İDARİ PARA CEZASI

Genel Kurulda, stokçuluğa karşı caydırıcılığın artırılmasını da içeren Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin görüşmelerine başlanacak. Düzenlemeyle üretici, tedarikçi ve perakende işletmeler tarafından piyasada darlık yaratıcı, piyasa dengesini ve serbest rekabeti bozucu faaliyetler ile tüketicinin mallara ulaşmasını engelleyici faaliyetlerde bulunanlara, 100 bin liradan 2 milyon liraya kadar idari para cezası verilecek.

MHRS randevu onaylama nereden, nasıl yapılıyor? Uzaktan muayene sistemi başladı mı? MHRS randevu onaylama nereden, nasıl yapılıyor? Uzaktan muayene sistemi başladı... Haberi Görüntüle

BES'TE DEVLET KATKISI ARTIYOR

Bireysel emeklilik sisteminde yüzde 25 olan devlet desteğinin 5 puan artırılarak yüzde 30 olması da yasa teklifinde yer alacak. İhracatçı firmalara 1 puanlık kurumlar vergisi indirimi sağlanacak.

Son dakika: Terör örgütüne Mehmetçik darbesi: MSB duyurdu: 5 PKK'lı terörist öldürüldü Son dakika: Terör örgütüne Mehmetçik darbesi: MSB duyurdu: 5 PKK'lı... Haberi Görüntüle

KDV'YE YENİ DÜZENLEME

Ekonomi yönetimi, bunların yanı sıra KDV ve kripto para düzenlemeleri için de çalışmaları sürdürüyor. KDV düzenlemesiyle bazı sektörlerde indirim olabileceği belirtilirken, uygulamanın genel oranlarında sadeleştirme yapılabileceği de ifade ediliyor. Kripto para düzenlemesi kapsamında ise bu alanda faaliyet gösteren kurumlara sermaye şartı ve vergi getirilebileceği belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kobani davasına ilişkin dikkat çeken yorum: Terör kalkışmasıdır Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kobani davasına ilişkin dikkat çeken yorum: Terör kalkışmasıdır Haberi Görüntüle

DOĞALGAZA DA KADEMELİ TARİFE

Yeni yasal düzenlemelerle elektrikten sonra doğalgazda da kademeli tarifeye geçilecek. Müteahhitlerin uzun süredir beklediği yapım işlerinde fiyat farkı kararı da tamamlanacak.


 
 
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading