Yandex Metrica

Masadaki kaos! CHP'li gazeteciler açık açık söyleme başladı: Aday olmazsa masa dağılabilir

Masadaki kaos! CHP'li gazeteciler açık açık söyleme başladı: Aday olmazsa masa dağılabilir

2023 seçimlerine sayılı bir zaman kala 6'lı masada kaos sürüyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık dayatmasına masadakilerden cılız sesler gelirken gazeteci Şaban Sevinç'ten dikkat çeken bir açıklama geldi. Sevinç, “Bülent Kuşoğlu’nun demeci Kemal Bey’in duygularını yansıtıyor. İYİ Parti’den gelen açıklamalar Kemal Bey’in inancı nedeniyle seçilme şansı olmadığına yönelik bir barikat geliştiriyor. Geri adım atma düşünceleri yok. Masa Dağılabilir” dedi.

Gündem

23.01.2024, 19:50

Seçimlere yaklaşık 9 aylık bir zaman dilimi kala CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylık talebi ve yaptığı hamleler ittifak ortaklarınca karşılık görmüyor. CHP Genel Merkezi'nin masaya yaptığı Kemal Kılıçdaroğlu dayatmasının ardından gazeteci Şaban Sevinç'ten dikkat çeken açıklama geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun Kemal Kılıçdaroğlu aday olmazsa masa dağılabilir ifadelerinin ardından gazeteci Şaban Sevinç, "Masa dağılabilir mi? Dağılabilir" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, " CHP'nin adayı kesin olarak Kılıçdaroğlu ve çok da normal. Ana muhalefet partisi genel başkanını aday çıkarmalı." demişti.

Ailesinden miras kalanlar dikkat: Bunu yapmazsanız tapunuz elinizden gidebilir Ailesinden miras kalanlar dikkat: Bunu yapmazsanız tapunuz elinizden gidebilir Haberi Görüntüle

Kaan Kazgan saldırıya mı uğradı, kim dövdü? Kaan Kazgan saldırıya mı uğradı, kim dövdü? Haberi Görüntüle

"KARŞI ÇIKARLARSA MASA DAĞILIR"

Bülent Kuşoğlu, "Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye için ne anlama gelir, bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Çalışkan, dürüst, birikimli bir devlet adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu toplum da demokrasi de hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır." ifadelerini kullanmıştı.

TV100 ekranlarında gündemi değerlendiren CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Şaban Sevinç, "Bülent Kuşoğlu’nun demeci Kemal Bey’in duygularını yansıtıyor" dedi.

Şaban Sevinç, "İYİ Parti’den gelen açıklamalar Kemal Bey’in inancı nedeniyle seçilme şansı olmadığına yönelik bir barikat geliştiriyor. Bu konuda geri adım atma düşünceleri yok. Masa dağılabilir mi? Dağılabilir." diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading