Yandex Metrica

Sitede Ara

Marmaris'in en güzel beldesi yanıyor: 1 itfaiyeci şehit

Marmaris'in en güzel beldesi yanıyor: 1 itfaiyeci şehit

Turizm bölgesi Marmaris'in İçmeler Mahallesi'nde oteller ve yerleşim yerlerine yakın ormanlık alanda çıkan yangına müdahale ediliyor. Söndürme çalışmaları sırasında bir orman işçisi şehit düştü.

Gündem

23.01.2024, 21:57

Muğla'nın Marmaris ilçesinde oteller ve yerleşim yerlerine yakın ormanlık alanda çıkan yangın, helikopter destekli yoğun müdahaleyle kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

İçmeler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayıldı.

Alevlere Muğla Orman Bölge Müdürlüğü bünyesindeki 4 helikopterin yanı sıra çevre illerden gelen 6 helikopter, arazözler, dozerler, su tankerleri ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale ediliyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri de söndürme çalışmalarına destek veriyor.

Muğla Valisi Orhan Tavlı, yangına çok sayıda ekiple müdahale edildiğini ve alevlerin kontrol altına alınmaya çalışıldığını belirterek, "Bölgede etkili olan rüzgar, söndürme çalışmalarını olumsuz etkiliyor. Ekipler, rüzgarın yön değiştirmesine göre hareket ediyor. Çevre ilçe ve illerden çok sayıda takviye ekip yangın bölgesine geliyor" dedi.

Her noktadan görülebilen duman, ilçenin üzerinde tabaka oluşturdu. İlçe sakinlerinin yanı sıra plajlardaki yerli ve yabancı turistler söndürme çalışmalarını kaygıyla izliyor. Bu arada bölgeden üzücü bir haber geldi. Yangına müdahale eden ekipte görevli Görkem Hasdemir'in (38) dumandan etkilenerek şehit düştüğü bildirildi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü, Beldibi Yangın Söndürme ekibinde görevli Hasdemir'in yangına ilk müdahale eden 6 kişilik ekipte görevli olduğunu, rüzgarın ters dönmesiyle işçilerin alevler arasında kaldıklarını, 5 işçinin alevlerden kaçmayı başardığını ancak Hasdemir'in oradan çıkamayıp şehit düştüğünü bildirdi. Hasdemir evli ve iki çocuk babasıydı. MUĞLA

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading