Her yıl bu mevsimlerde gerçekleşen plankton çoğalması sonucu Marmara Denizi'nin Tekirdağ kıyılarında son 1 haftadır denizin rengi turuncu tonlarına boyandı.
Turuncu rengin yanı sıra kıyılarda beyaz denizanalarının da çoğaldığı görüntülendi.
Tekirdağ kıyılarında olucak denizanalar ve turuncu renk geçen haftaya kıyasla bu hafta daha çok çoğaldığı gözlendi.
![Son dakika: Bingöl'de şiddetli deprem!](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/deprem4.webp)
''PLAKTON DERİZ BİZ BUNA''
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Süleymanpaşa Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı İbrahim Pehlivanoğlu, "Uzun zamandır senenin bu ayları yani mart ve nisan aylarında kıyılar turuncu renge bürünüyor. Plankton deriz biz buna. Denizde ve balıklarda herhangi bir sıkıntı oluşturmazlar." dedi.
Birkaç gün sonra yağmurun yağması ve havaların karayel esmesi ile kıyıları terk edeceklerini ifade eden Pehlivanoğlu, "Vatandaşların tedirgin olmalarına gerek yok." ifadelerini kullandı.