SON DAKİKA
Mansur Yavaş yine şaşırtmadı! Desteği kesti: Yaşlı vatandaşları yarı yolda bıraktı!

Mansur Yavaş yine şaşırtmadı! Desteği kesti: Yaşlı vatandaşları yarı yolda bıraktı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ücretsiz binen ve indirimli yolculuk yapanlar için özel halk otobüslerine verilen gelir desteğini keserek yaşlı vatandaşları yarı yolda bıraktı. Duruma isyan eden şoförler ise ücretsiz kart sahibi yaşlılardan para almak zorunda kalırken 65 yaş üstü emekliler verilen karara şaşkın.

Gündem

23.01.2024, 21:27

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 90 günlük gelir desteği ödemelerini yapmadığı özel halk otobüsü esnafı arasında yaşanan gerilim 65 yaş üstü yaşlı vatandaşları mağdur etti. Şoförler artık  ücretsiz yolcu taşımama kararı aldı.Karara rağmen yaklaşık 3 ay gelir desteği ödemesi yapılmayan özel halk otobüsü esnafı duruma isyan etti. Otobüs şoförleri, şehit-gazi yakınları ve basın mensupları dışındaki 22 grubu kapsayan ücretsiz ulaşım kartı sahiplerini taşımama kararı aldı.

Afyonkarahisar'da işçileri taşıyan minibüs ile tır çarpıştı: Çok sayıda yaralı... Haberi Görüntüle

AK PARTİ MECLİSE ÖNERGE VERDİ 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde AK Partili üyeler, halk otobüsü esnafına verilen gelir desteğinin devamı için önerge verdi. Önergeye AK Parti ve MHP meclis üyeleri kabul, CHP üyeleri ret, İyi Partililer de çekimser oy kullandı.Önerge oy çokluğu ile kabul edildi.

DMM İsrail'in yalanını çürüttü: Herzog'un 'Yahudilerin Sonu' adlı kitapla yaptığı... Haberi Görüntüle

YAVAŞ KARARI VETO EDECEK 

 CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bürokratlarla yaptığı görüşmelerde alınan kararı "veto" edeceğini söyledi. Bunun üzerine büyükşehir ile halk otobüsü esnafı arasında gerilim başladı.

MİT'in 2023 faaliyet raporunda dikkat çeken detay: Türkiye oyun değiştirici... Haberi Görüntüle

VATANDAŞLAR MAĞDUR OLDU 

Mehmet Şahbaz: Ben engelliyim. Ben şimdi para verdim bindim. Kartı da oradan bastı arkadaş. Şoförlere de yazık. Paraları ödenmeli.

Yakup Yücel (70): Bize de yazık. İki günümüz kaldı, o günlerde de eziyet ediliyor. Tekrar ücretsiz olmasını istiyoruz.

Ahmet Delibaş (74): Otobüse ücretsiz biniyordum. Şimdi 'geçersiz' diyorlar.

Lütfiye Çuha (70): Özel halk otobüsüne ücretsiz kabul edilmedim. Ne olduğunu anlamadık.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bulgaristan'a video mesaj: Ayrı bir ihtimam gösteriyoruz Haberi Görüntüle

"90 GÜNLÜK ALACAĞIMIZ ÖDENSİN"

Tüm Özel Halk Otobüsleri Kooperatifleri Birliği (TÖHOB) Genel Başkanı Kurtuluş Kara, "Ankara genelinde yaklaşık 800 özel halk otobüsümüz ile merkez ve çevre ilçelerden toplu taşıma yapmaktayız. Ankara ulaşım ekonomisi içinde, EGO'dan sonra, en büyük filoya sahip paydaşlar olarak hizmetimize devam etmekteyiz." açıklamasında bulundu. 

Son dakika... Bakan Uraloğlu'ndan Marmara Denizi'nde batan kargo gemisiyle ilgili... Haberi Görüntüle

BELEDİYE MECLİSİNİN KARARINDA RAĞMEN ÖDEMELER YAPILMIYOR 

Kurtuluş Kara durumla ilgili konuşmasına şu şekilde devam etti; Ücretsiz ve indirimli tarifelerin yoğunluğu ve kaynak dağılımı analiz edildiğinde, büyük bir bölümünün ABB tarafından uygulanan indirimli (abonman) ve ücretsiz biniş tarifleri olduğu görülmektedir. Ancak buna rağmen gelir desteği ödemeleri için Belediye Meclisi tarafından alınan kararlara rağmen halen 18 Mart ile 15 Haziran arasındaki yaklaşık 90 günlük gelir desteği ödemeleri Büyükşehir tarafından yapılmadı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading