Yandex Metrica

Sitede Ara

Maliye'den 'Demir Yumruk' operasyonu! İki firmaya rekor ceza

Maliye'den 'Demir Yumruk' operasyonu! İki firmaya rekor ceza

Son dakika haberleri... Hazine ve Maliye Bakanlığı, demir-çelik sektöründen 2 firmaya 7 milyar liralık rekor ceza kesti. Vergi incelemesinin yanı sıra MASAK da aklama suçu incelemesi yapıyor.

Gündem

21.05.2024, 19:24

Hazine ve Maliye Bakanlığı sektör sektör yürüttüğü vergi incelemelerini tamamladı. Denetimlerini sıklaştıran Maliye, demir çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozan 2 firmanın gözünün yaşına bakmadı ve cezayı kesti.

Demir çelik piyasasını manipüle ederek fiyat istikrarını bozan, sektördeki firmaları devre dışı bırakarak tekelleşen, kurdukları paravan şirketler üzerinden sahte faturalar ile kamuyu zarara uğratan ve haksız kazanç sağlayan firmalar nezdinde Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'na bağlı Vergi Müfettişleri tarafından yürütülen incelemeler tamamlanmaya başladı.

Kaynaklar, iki büyük firma nezdinde yaklaşık 7 milyar liralık bir ceza olduğunu belirtiyor.

Etki ajanlığının önü kesilecek! Meclis'e geliyor: Casusluk için özel madde! Etki ajanlığının önü kesilecek! Meclis'e geliyor: Casusluk için özel madde! Haberi Görüntüle

DEVAMI GELECEK

İki firmaya rekor ceza kesen Maliye, demir çelik piyasasını kayıtlı hale getirmek noktasında oldukça kararlı. Maliye, sürekli gözetim ve kontrol araçlarıyla piyasayı yakından takip ediyor. İnşaatlarda kullanılan demirlerin üretim aşamasından son kullanım aşamasına kadar olan sürecin izlenebilir hale getirilmesini amaçlayan inşaat demiri izleme sistemi de bunlardan birisi. Ayrıca kaynaklar, büyük üretici firmalar nezdinde Vergi Müfettişleri tarafından fiili sayımlar yapıldığını ve devamının geleceğini belirtiyor.

Habere Tepki Ver

6

0

0

0

1

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading