Yandex Metrica

Lütfü Savaş'tan Hatay'ı devralan Mehmet Öntürk mazbatasını aldı: İşte ilk sözleri

Lütfü Savaş'tan Hatay'ı devralan Mehmet Öntürk mazbatasını aldı: İşte ilk sözleri

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen AK Parti'li Mehmet Öntürk, İl Seçim Kurulu'na giderek mazbatasını aldı. Mazbatasını alan Öntürk, Hatay'ı hizmete doyuracaklarını belirtirken "Dışarıda olup da konteyner kentlerde yaşayanlar, ikametgahını değiştirmese de diğer ilçelerde şu an geçici ikamet edip de bizlere kulak veren, gözleri bizde olan ve onların sürekli duasını hissettiğimiz hemşehrilerime de buradan teşekkür ediyorum. Hiç endişe etmesinler. Bu yıl sonu itibarıyla çok ciddi bir konutu teslim edeceğiz. Önümüzdeki yılın 6'ncı ayı bu şehri hiç kimse tanıyamayacak Allah'ın izniyle. O planla, gayretle çalıştık. Kampanya boyunca ne dediysek onları yapmak için de kolları sıvıyoruz." ifadelerini kullandı.

Gündem

16.04.2024, 18:39

Hatay’daki seçim sonucunda AK Parti adayı Mehmet Öntürk seçimi CHP adayı Lütfü Savaş’tan 3361 oy daha fazla alarak kazandı.

AK Parti'den 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde aday gösterilen ve seçilen Mehmet Öntürk'e, İl Seçim Kurulu'nda basına kapalı gerçekleştirilen törenle mazbatası verildi.

Öntürk, daha sonra EXPO Kisecik Amfi Tiyatro'da partililerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada Öntürk, bugün 1 milyon 700 bin nüfusuyla Hatay'ın kazandığını söyledi.

Son dakika: İstanbul Beşiktaş'ta 5 katlı binada doğalgaz patlaması Son dakika: İstanbul Beşiktaş'ta 5 katlı binada doğalgaz patlaması Haberi Görüntüle

''HİZMET ETMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ''

Birliklerini, kardeşliklerini pekiştirerek şehri hep birlikte ayağa kaldıracaklarını belirten Öntürk, "Hatay'ımızı ayağa kaldırırken asla ve asla adaletten şaşmayacağız. Asla ve asla karanlık odalarda siyaset yapmayacağız. Asla ve asla bireysel hizmet yapmayacağız. Biz Hatay'ın hizmetkarı olmaya geliyoruz. Kadrolarımızla beraber Hatay'ın her ilçesine hizmet etmek için çalışacağız.'' dedi.

Özgür Özel, CHP'li belediyelerdeki eş dost kayırmacılığıyla ilgili konuştu: 'Yapmayın kardeşim diyorum' Özgür Özel, CHP'li belediyelerdeki eş dost kayırmacılığıyla ilgili konuştu: 'Yapmayın... Haberi Görüntüle

''HATAY ŞAHSİ MESELEMİZ OLACAK''

Cumhur İttifakı olarak yola çıktıklarına değinen Öntürk, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bu bir demokratik yarıştır. Biz bu noktadan sonra Hatay'ın 1 milyon 700 bin nüfusunu da kucaklayarak hizmet yapacağız. Aynı atalarımızın yaptığı gibi Hatay bizim şahsi meselemiz olacak. Birazdan belediyede görev alan arkadaşlarımızla toplantı yapacağım. Bir sözüm vardı; ilk önce şehri yıkatmaktı. İnşallah bugün bu şehri yeniden tertemiz edinceye kadar yıkatacağız. Kısa süre içerisinde kırsalımızı da şehrimizin merkezini de ve bir büyükşehir nasıl olacaksa hallerinden otogarlarına, ulaşımına kadar gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza kadar ne söz verdiysek hepsini aynı anda, aynı şekilde ayağa kaldıracağız."

Filistin BM'ye tam üye mi oldu? Birleşmiş Milletler Filistin'e tam üyelik statüsü mü verdi? Filistin BM'ye tam üye mi oldu? Birleşmiş Milletler Filistin'e tam... Haberi Görüntüle

''YIL SONU İTİRBARİ İLE ÇOK CİDDİ BİR KONUTU TESLİM EDECEĞİZ''

Yapamayacakları hiçbir sözü bugüne kadar vermediklerinin altını çizen Öntürk, "Dışarıda olup da konteyner kentlerde yaşayanlar, ikametgahını değiştirmese de diğer ilçelerde şu an geçici ikamet edip de bizlere kulak veren, gözleri bizde olan ve onların sürekli duasını hissettiğimiz hemşehrilerime de buradan teşekkür ediyorum. Hiç endişe etmesinler. Bu yıl sonu itibarıyla çok ciddi bir konutu teslim edeceğiz. Önümüzdeki yılın 6'ncı ayı bu şehri hiç kimse tanıyamayacak Allah'ın izniyle. O planla, gayretle çalıştık. Kampanya boyunca ne dediysek onları yapmak için de kolları sıvıyoruz." ifadelerini kullandı.

Programın ardından Öntürk ve beraberindekiler, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023'teki depremlerde hayatını kaybedenlerin defnedildiği Narlıca Mahallesi'ndeki mezarlığı ziyaret ederek dua etti.

Son dakika... Operasyon bölgesinden acı haber: 1 asker şehit oldu Son dakika... Operasyon bölgesinden acı haber: 1 asker şehit oldu Haberi Görüntüle

''HATAY'I HİZMETLE DOYURACAĞIZ''

Depremde hayatını kaybedenleri unutmayacaklarını belirten Mehmet Öntürk, şu ifadeleri kullandı;

"Depremde hayatını kaybeden şehitlerimizin ve uzuvlarını kaybeden kardeşlerimizin içerisinde hak sahibi olmayanlarla ilgili, bunların içinde ekonomik durumu müsait olmayanlara hediye edeceğim evlerini, konutlarını. Onları aç ve açıkta bırakmayacağım. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın da bize böyle talimatı vardı. Çiçek falan yerine vatandaşımız o hesaba bağışta bulunsun. Biz onlarla konutlarımızı hemen başlatacağız inşallah. Şehitlerimize, gazilerimize hak sahibi olmayanlara onları hediye edeceğiz. Milletimiz rahat olsun. Hatay'ı inşallah hizmetle doyuracağız. Memleketimizi bir an önce ayağa kaldıracağız. Tek derdimiz bu şehrin kardeşliği, birliği, beraberliği demografik yapısının korunması, bunu yaparken de tarihine, kültürüne, bu kadim şehre yakışır bir şekilde yapacağız inşallah."

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading