Yandex Metrica

Sitede Ara

Kuzey Işıkları İstanbul'dan izlenir mi? 11-12 Mayıs'ta Kuzey Işıkları İstanbul'da görülecek mi?

Kuzey Işıkları İstanbul'dan izlenir mi? 11-12 Mayıs'ta Kuzey Işıkları İstanbul'da görülecek mi?

Güneşte meydana gelen şiddetli patlamalar uzayda jeomanyetik fırtınaya deneden oldu. Manyetik alan kuzey yarım kürede kuzey ışıklarının görülmesine neden oldu. Sosyal medyada yer alan videolarda ise İstanbul'da da kuzey ışıklarının görüldüğü yönünde. Peki Kuzey Işıkları İstanbul'dan izlenir mi? 11-12 Mayıs'ta Kuzey Işıkları İstanbul'da görülecek mi?

Gündem

14.05.2024, 17:59

Geçtiğimiz günlerde Güneş'te şiddetli patlamalar meydana gelmişti. Bu patlamalar jeomanyetik fırtınaya neden olacağı ve bunun intenret, GPS, radyo ve uydu sinyalleri üzerinde olumsuz etkisi olabileceği belirtilmişti. Güneşte meydana gelen patlamaların ardından Kuzey Işıkları olarak adlandırılan olay Türkiye'den de görüldü. Kuzey Işıkları (Aurora Borealis), Trabzon'un Ortahisar ilçesinde gök yüzünü aydınlattı. Sosyal medyada ise Kuzey Işıklarının İstanbul'da da görüldüğü iddiaları yer aldı. Peki Kuzey Işıkları İstanbul'dan izlenir mi? 11-12 Mayıs'ta Kuzey Işıkları İstanbul'da görülecek mi?

Covid'den daha tehlikesi geliyor: Hasta sayısı her geçen gün artıyor: Türkiye'de vakalar yüzde 50 artacak Covid'den daha tehlikesi geliyor: Hasta sayısı her geçen gün artıyor:... Haberi Görüntüle

KUZEY IŞIKLARI İSTANBUL'DA İZLENİR Mİ?

Sosyal medyada bazı kullanıcılar fotoğraf ve videolar ile Kuzey Işıklarının İstanbul'dan da görüldüğünü iddia etti. Konuya dair uzmanlardan henüz açıklama gelmedi ancak Kuzey Işıklarının İstanbul'dan görülme olasılığının oldukça zayıf olduğu belirtiliyor. Jeomanyetik fırtınalar İngiltere, İrlanda, Rusya, Slovakya, Almanya ve gibi ülkelerde görüldü.

Antalya'da dehşete düşüren görüntü: Tartıştığı kişiyi otomobilin arkasına bağlayıp metrelerce sürükledi! Antalya'da dehşete düşüren görüntü: Tartıştığı kişiyi otomobilin arkasına bağlayıp metrelerce... Haberi Görüntüle

11-12 MAYIS'TA KUZEY IŞIKLARI İSTANBUL'DA GÖRÜLECEK Mİ?

11-12 Mayıs'ta Kuzey Işıklarının İstanbul'da görülüp görülmeyeceği konusunda henüz uzmanlardan açıklama gelmedi. 

Türkan Şoray'ın hastalığı ne? Türkan Şoray neden tedavi görüyor? Türkan Şoray'ın hastalığı ne? Türkan Şoray neden tedavi görüyor? Haberi Görüntüle

11 YILDA ZİRVE NOTKASINA ULAŞIYOR

Güneş patlamaları aralıklı olarak Güneş'te meydana gelmeye devame diyor.  Bu büyüklükteki bir Güneş fırtınası Dünya'ya en son Ekim 2003'te ulaşmıştı.

Pazar günü otobüsler ücretsiz mi 19 Mayıs? Pazar günü otobüsler ücretsiz mi 19 Mayıs? Haberi Görüntüle

KUZEY IŞIKLARI NEDİR?

Kutup ışıkları ya da kutup aurorası, Kuzey ve Güney kutup bölgelerinde gökyüzünde görülen, yeryüzünün manyetik alanı ile Güneş'ten gelen yüklü parçacıkların etkileşimi sonucu ortaya çıkan doğal ışımalardır. Kuzey enlemlerde bu etki aurora borealis veya kuzey ışıkları olarak adlandırılır. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Mehmet KARAKOCA

TRHaber.com - Gündem


Loading