Yandex Metrica

Kuyumculardan ağızları açık bırakan altın tahmini! O tarihte 2000 TL olacak

Kuyumculardan ağızları açık bırakan altın tahmini! O tarihte 2000 TL olacak

Kayseri'de kuyumculuk yapan Bayram Erdoğan, gram altın ve çeyrek altın fiyatına dair dikkat çeken bir tahminde bulundu. Bayram Erdoğan, konuya ilişkin "Bu yıl içerisinde çeyrek altının fiyatının 2 bin TL’lere kadar çıkacağını değerlendiriyoruz" yorumunu yaptı.

Gündem

23.01.2024, 19:20

Gram altının yeni haftaya yükselişle başlamasının ardından vatandaşlar altın fiyatlarının hangi seviyelere kadar yükseleceğini merak ediyor.

Kayseri'de kuyumculuk yapan Bayram Erdoğan, altındaki yükselişin süreceğini söyleyerek, “Bu yıl içerisinde çeyrek altının fiyatının 2 bin TL’lere kadar çıkacağını değerlendiriyoruz” dedi.

62 ilde FETÖ'ye 'KISKAÇ' operasyonu!  544 şüpheli yakalandı 62 ilde FETÖ'ye 'KISKAÇ' operasyonu! 544 şüpheli yakalandı Haberi Görüntüle

FİYATLAR GEÇEN YILA GÖRE YÜZDZE 45 ARTIŞ GÖSTERDİ

Erdoğan, geçen yıla göre çeyrek altının yüzde 45 oranında artış gösterdiğini söyledi. Erdoğan, “2021 yılı sonu itibariyle yaklaşık 650-660 seviyelerinde seyreden gram altın, yaklaşık 5-6 aylık bir süre içerisinde ortalama yüzde 40-45’lik bir artış gösterdi. Şu anda altının gram fiyatı 950 TL oldu. Yani geçen yılın sonunda 660 TL’ye sattığımız altın şu anda 950 TL.

Yeniden Refah Partili belediyede mobbing skandalı: AK Parti'ye oy veren engelli personele tuvalet sürgünü! Yeniden Refah Partili belediyede mobbing skandalı: AK Parti'ye oy veren... Haberi Görüntüle

"ALTIN YATIRIMCILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ"

Çeyrek altında da 2021 yılı sonu itibariyle bin TL civarına altın, şu anda bin 500 TL yani ortada yine yüzde 45’lik bir artış söz konusu. Gram altının artışı son 6 aylık süreç içerisinde doları geçti. 2021 yılı sonu itibariyle 12 seviyelerinde seyreden dolar yine şu dönemde 16 seviyelerine çıktı burada da yüzde 35’lik bir artış var. Has altın daha da fazla arttı. Dolayısıyla altın yatırımcısının yüzünü güldürdü. 66 bin TL’si olan bir vatandaşımız 100 gram altına yatırım yapmış oldu. 5-6 aylık zaman diliminde şu anda 95 bin TL gibi elinde parası oldu. Yani altın her zaman için kazandırmaya devam ediyor” ifadelerini kullandı.

77 ilde MERCEK-19 operasyonları: Binlerce silah ele geçirildi çok sayıda kişi yakalandı 77 ilde MERCEK-19 operasyonları: Binlerce silah ele geçirildi çok sayıda... Haberi Görüntüle

"GRAM ALTIN ÖNÜMÜZDEKİ GÜN BİN 100 TL OLACAK"

Erdoğan "Altının gelecekteki fiyatıyla ilgili net bir kanaat belirtmek çok zor ancak dünya da ki menkul değer uzmanlarından aldığımız bilgi ve kanaatler ışığında kendi kanaatlerimizi de birleştirdiğimiz zaman şöyle bir durum söz konusu. Ons fiyatı bin 850 dolar seviyelerinde. Uzmanların kanaati 2 bin dolara kadar ons altının çıkacağı yönünde. Dolayısıyla dünyadaki bu malum sıkıntılardan kaynaklı onsun yükseleceğini düşünecek olursak, ons 2 bin dolara çıkarsa ve dolarda hiçbir yükseliş olmazsa gram altın önümüzdeki günlerde bin 100 seviyelerine kadar çıkacak.

Roma'yı Neron, İmamoğlu'nu Mengü yaktı: Muhalif gazeteciden İtalya itirafı Roma'yı Neron, İmamoğlu'nu Mengü yaktı: Muhalif gazeteciden İtalya itirafı Haberi Görüntüle

ÇEYREK ALTINDA BİN 750 HEDEFİ

Bu da çeyrek altının bin 750 seviyelerine geleceği anlamına gelir. Dolarda ki artışı da değerlendirirsek, bu yıl içerisinde çeyrek altının fiyatının 2 bin TL’lere kadar çıkacağını değerlendiriyoruz” diye konuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading