banner2

Kuran-ı Kerim yakan İslam düşmanı Paludan ilk kez konuştu! Küstah açıklama

İsveç'te Kuran-ı Kerim yakan ırkçı, İslam düşmanı Danimarkalı siyasetçi Rasmus Paludan ilk kez konuştu. Tehditlerin arttığını söyleyen Paludan, korktuğunu açıklarken, "Bu eylemle İsveç'in NATO üyeliği arasında bağlantı yok" dedi.

Gündem 23.01.2023, 09:45 23.01.2023, 10:38
Abone ol

Türkiye ile İsveç arasında gergin olan ilişkiler Danimarkalı aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan'ın Kuran-ı Kerim yakmasıyla geri dönülemez noktaya geldi.

Türkiye'den İsveç'e ardı ardına tepkiler yükselirken ırkçı Danimarkalı sanatçı Paludan, sessizliğini bozdu.

BİRÇOK İNSANIN BENİ ÖLDÜRMEK İSTEDİĞİNİ GÖRÜNCE ÜZÜLDÜM

İsveç medyasına konuşan Paludan, "Kutsal kitabı yakma eylemini gerçekleştirdikten sonra 'tamam bu oldu' dedim. Fakat düşündüğüm gibi çıkmadı" dedi.

Kendisine yöneltilen "Pişman mısınız?" sorusuna ise, "Hayır, ben bunu yaptım çünkü siyasi sebeplerim vardı. Bu kadar çok insanın beni öldürmek istediğini görünce üzüldüm" dedi.

KORKUYORUM

Daha önce de benzer eylemler gerçekleştiren Paludan, "Eskiye kıyasla şu an daha çok tehdit geliyor" yorumunu yaptı. 2019'dan beri bir koruması olduğunu söyleyen Paludan, "Şu an yaşadıklarım öncekilere hiç benzemiyor. Çok daha ciddi tehditler geliyor. Sosyal medyada dakikada 20 mesaj geliyor ve bunlardan 5'i tehdit oluyor" yorumunu yaptı.

Gazetecinin kendisine yönelttiği, "Korkuyor musunuz?" sorusuna ise Paludan, "Evet, birileri beni öldüreceğini söylediği için korkuyorum. Bana ne yapacaklarını anlatıyorlar" ifadesini kullandı. Aşırı sağcı siyasetçi, "Bu eylem ile İsveç'in NATO üyeliği arasında bir bağlantı yok" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!