Yandex Metrica

Sitede Ara

Kuraklık alarmı bu defa Trakya'da verildi! 14 barajın doluluk oranı kritik seviyelerde...

Kuraklık alarmı bu defa Trakya'da verildi! 14 barajın doluluk oranı kritik seviyelerde...

Kış mevsimin yağışsız geçmesi sebebiyle ülke genelinde kuraklık her geçen gün artıyor. Trakya'da bulunan 14 barajın doluluk oranları geçen yıla göre düşüş gösterdi.

Gündem

04.02.2024, 23:45

Kış mevsiminin kurak ve yağışsız geçmesi nedeniyle Trakya'da bulunan barajların doluluk oranları kritik seviyelere düştü. 

Trakya’daki 14 barajın doluluk oranları, kuraklık sebebiyle geçtiğimiz seneye göre 187 milyon 200 bin metreküp düştü.

Sahipsiz hayvan düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı: Sokağa atanın cezası 10 kat artacak Sahipsiz hayvan düzenlemesinde yeni detaylar ortaya çıktı: Sokağa atanın cezası... Haberi Görüntüle

EDİRNE'DEKİ 6 BARAJDA KRİTİK SEVİYELERDE AZALMA

Edirne’de bulunan 6 barajda geçen yıl mart ayında 280 milyon 32 bin metreküp olarak ölçülen su miktarının bu sene aynı dönemde 236 milyon 30 bin metreküpe düştüğü gözlenirken, Kırklareli’deki 4 barajda ise mart ayında 269 milyon 979 bin metreküp olan su miktarı aynı dönemde 165 milyon 656 bine geriledi.

Tekirdağ’da bulunan 4 barajda ise aynı dönemde 199 milyon 468 bin metreküp olan su miktarı, 160 milyon 593 bin metreküpe düştü.

Son verilere göre Trakya'da en çok su azalması Kırklareli’de gözlemlendi.

Türkiye'den felaketle sarsılan ülkeye taziye mesajı: 'Kuveyt halkına içten taziyelerimizi sunuyoruz' Türkiye'den felaketle sarsılan ülkeye taziye mesajı: 'Kuveyt halkına içten taziyelerimizi... Haberi Görüntüle

PLANLI SU KENSİTİLERİ OLABİLİR

Kuraklığın devam ettiği sürece yaz aylarında sularında daha da azalacağına değinen Göksal Çiğdem, planlı su kesintileri de yapılabileceğini söyledi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading