Yandex Metrica

Sitede Ara

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde darbe mi oldu 2024?

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde darbe mi oldu 2024?

Kongo Demokratik Cumhuriyeti (KDC) hükümeti, sabah saatlerinde başlayan bir darbe girişiminin güvenlik güçleri tarafından engellendiğini duyurdu.

Gündem

21.05.2024, 21:18

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde (KDC), ordu, sabah saatlerinde başlayan bir darbe teşebbüsünün güvenlik güçleri tarafından bastırıldığını duyurdu.

Alacaklı halk otobüsü esnafı bir kez daha İBB'nin kapısında: 'Artık dayanacak gücümüz kalmadı' Alacaklı halk otobüsü esnafı bir kez daha İBB'nin kapısında: 'Artık... Haberi Görüntüle

YABANCILARDA VAR

KDC Ordu Sözcüsü Tuğgeneral Sylvain Ekenge, yaptığı açıklamada, KDC Silahlı Kuvvetleri'nin, içlerinde yabancıların da bulunduğu bir grup silahlı kişinin darbe girişimini önlediğini duyurdu.

İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! İpek Akgül kimdir? Korkunç cinayette şok eden iddia! Haberi Görüntüle

SÜKUNET ÇAĞRISI

Ekenge, darbe girişiminde bulunan grubun etkisiz hale getirildiğini ve vatandaşlara sükunet çağrısı yaptı. Ulusal medyada yer alan haberlere göre, Kinşasa'nın Goma bölgesinde güvenlik güçleri ile silahlı kişiler arasında çatışmalar yaşandı ve 3 silahlı kişi öldürüldü.

 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

İbrahim TURNA

TRHaber.com - Gündem


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading