Yandex Metrica

Kızıl Soros'un kuyruğuna yapıştılar! Davutoğlu ile Karamollaoğlu da o kervana katıldı

Kızıl Soros'un kuyruğuna yapıştılar! Davutoğlu ile Karamollaoğlu da o kervana katıldı

Son dakika haberi... Gezi olaylarını organize etmek ve 15 Temmuz darbe girişimini yönetmek suçlamasıyla yargılanan 'Kızıl Soros' lakaplı Osman Kavala'yı destekleyenler kervanına Ahmet Davutoğlu ile Temel Karamollaoğlu da katıldı.

Gündem

23.01.2024, 18:45

Kamuoyunda 'Kızıl Soros' olarak bilinen Osman Kavala'ya son destek Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan geldi. 

Karamollaoğlu ile görüşmek üzere Saadet Partisi Genel Merkezi'ne giden Davutoğlu, toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında Karamollaoğlu ile birlikte enteresan mesajlar verdi. 

Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesinin kararıyla, Osman Kavala hakkında verilen kararın, tekrar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) sevk edilmesi sürecinin başlamasına ilişkin gazetecilerin sorusu üzerine Davutoğlu, Türkiye'nin içinde bulunduğu mahkemenin kararına uyması gerektiğine işaret etti. 

Victoria Vera Blyth kimdir? Victoria Vera Blyth neden öldü? Victoria Vera Blyth kimdir? Victoria Vera Blyth neden öldü? Haberi Görüntüle

O MAHKEME TÜRKİYE'YE BASKI YAPMADI

"Bu bahsedilen karar merci olan Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi ve Avrupa Konseyi, Türkiye'nin dışında uluslararası bir mahkeme değildir. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, içinde Türk hakimenin de bulunduğu ve Türkiye'nin de içinde olduğu bir süreçtir. Birisi bize bir şey empoze ediyor değil biz içindeyiz. Avrupa Konseyi ise Türkiye'nin kurucu üye olduğu bir yapıdır. Sayın Cumhurbaşkanı öyle bir anlatıyor ki sanki Türkiye'nin üye olmadığı, söz hakkının olmadığı bir konsey ya da Türkiye'nin hiç muhatap olmadığı bir mahkeme, Türkiye'ye baskı yapıyor. Hayır" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine geri gönderecekler dosyayı ve Türkiye ihlal etti mi diye bir daha soracaklar. Yazdan itibaren de Türkiye'nin üyeliği askıya alınabilir veya başka müeyyideler uygulanabilir." 

Karar yayınlandı! Kamuda yeni dönem: Mesai ve izin sistemi değişti! Karar yayınlandı! Kamuda yeni dönem: Mesai ve izin sistemi değişti! Haberi Görüntüle

SOMUT DELİLLERE İTİBAR ETMEK İCAP EDER

Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu ise Kavala'ya desteğini şu sözlerle ifade etti: "Biz Kavala konusunda farklı davranabiliriz ama buralardaki ilkelere dikkat etmenin doğru olacağı kanaatindeyim. Bu mahkemelerin kararlarını yorumlama noktasına da gitmeyeceğim. Çünkü onların da yeri geldiği zaman çok yanlış tavırlar sergilediklerini biliyorum. Ama ikilikli olmaz. Bir yerde onlara sığınacaksınız, işinize gelmediği zaman da onları bir kenara iteceksiniz, bu doğru bir yaklaşım değil. Uluslararası mahkemelerin verdiği kararlar tekrar gözden geçirilebilirse, somut deliller varsa o zaman o somut delillere itibar etmek icap eder."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Tütünsüz Günü Programı'nda gençlerle bir araya geldi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Tütünsüz Günü Programı'nda gençlerle bir araya geldi Haberi Görüntüle

SUÇ İSNAT EDİP İÇERİ ATIYORSANIZ...

Türkiye'de adalete güvenin bütünüyle ortadan kalktığı iddiasında bulunan Karamollaoğlu, "Ben adalete güvenmiyorum, kusura bakmasınlar. Allah muhafaza etsin, herhangi bir şey benim veya yakınımın veya bir kardeşimizin başına gelir de giderse mahkemeye, oradan adil bir karar çıkacağına itimadım yok" dedi.

Kavala'yı tanımadığını, hiç görüşmediğini belirten Karamollaoğlu, "Eğer mahkeme bir insanı belli bir suçtan dolayı beraat ettiriyor, arkasından da onu ben ille de içeride tutacağım diye başka bir suç isnat ederek yeniden içeri alıyorsanız, orada çok ciddi sorunlar var manasına gelir" değerlendirmesinde bulundu.
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading