Yandex Metrica

Sitede Ara

Kışlaları alarma geçiren ihbar! Seçimden bir gün evvel darbe ihbarı yapıldı!

Kışlaları alarma geçiren ihbar! Seçimden bir gün evvel darbe ihbarı yapıldı!

14 Mayıs seçimlerinden 1 gün önce yani 13 Mayıs’ta TSK ve MİT’te, 15 Temmuz gecesine benzer hareketlilik yaşandığı ortaya çıktı. Bilgilere göre, saat 13.00’te Çanakkale’deki MİT ofisine giden Binbaşı S.T., bir darbe hazırlığı olduğunu iddia etti. Tüm kışlalarda darbe olması durumuna karşı alarma geçildi. Ancak ifadesi alınan S.T’nin yalan söylediği anlaşıldı.

Gündem

16.05.2024, 16:02

13 Mayıs’ta yani 14 Mayıs seçimlerinden 1 gün önce TSK ve MİT’te, 15 Temmuz darbe girişimi gibi bir darbe yapılacağı ihbarı geldi.  MİT ofisine giden Binbaşı ST, bir darbe 15 Temmzu gibi bir darbe yapılacağını söyledi. 

e-Okul ile e-karne nereden, nasıl görüntülenir? e-Okul ile e-karne nereden, nasıl görüntülenir? Haberi Görüntüle

MİT MÜDÜRLÜĞÜ'NE  İHBARA GİTTİ 

MİT Bölge Müdürlüğü’ne giden Deniz Binbaşı S.T., Türkiye’nin, FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine benzer bir kalkışmayla karşı karşıya olduğu ihbarında bulundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI BİLGİLENDİRİLDİ 

Daha önce 15 Temmuz tecrübesi yaşandığı için ihbar çok ciddiye alındı. Hem MİT hem Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı ihbar üzerine harekete geçti. Cumhurbaşkanlığı bilgilendirildi. Bütün kışlalar ve üsler tek tek arandı, olağan dışı bir durum olup olmadığı soruldu. Kışlalara girişler kısıtlandı.

KIŞLALAR TEK TEK KONTROL EDİLDİ 

İhbarcı Binbaşı S.T. darbe olabileceği iddiasında bulunurken Tuğamiral T.E.’yi işaret etmişti. Kışlalar tek tek kontrol edildi ve hazırda bekletilirken bir taraftan da ihbarcı S.T.’nin ve Tuğamiral T.E.’nin durumu araştırılıyordu. Ancak uzmanlarca ifadesi alınan S.T.’nin yalan söylediği kısa sürede anlaşıldı ve ruh sağlığıyla ilgili şüpheler meydana geldi ve bunla ilgili araştırmalar yapılmaya başlandı. 

TÜM İHTİMALLERE KARŞI TEDBİRLER 28 MAYIS’A KADAR DEVAM ETTİ 

MİT ve TSK rahat bir nefes aldı. Buna rağmen askeri üslerde ve birliklerde tedbirler 28 Mayıs’a kadar, yani Cumhurbaşkanı Seçimi’nin ikinci tur oylamasına kadar devam etti. Mesai ve nöbet durumları tekrar gözden geçirildi. Kışlalara girişteki kısıtlamalar da sürdü.

15 TEMMUZ’DA BENZER İHBAR YAPILMIŞTI

15 Temmuz 2016’da darbe girişiminden saatler önce Pilot Binbaşı H.A. Ankara’da MİT’in Yenimahalle’deki kampüsüne giderek Kara Havacılık’taki hareketlilikle ilgili ihbarda bulunmuştu. H.A. helikopterlerle MİT karargahının basılacağını ve kendisine de MİT Başkanı Hakan Fidan’ı kaçırma görevi verildiğini söylemişti. H.A. darbeden emin olmamakla birlikte üste büyük bir faaliyet olduğuna, hatta darbe girişimi bile olabileceğine dikkat çekti. Dönemin MİT Başkanı Hakan Fidan o dönemki Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı bilgilendirip TSK alarma geçince, FETÖ’cüler gece yarısı yapmayı planladıkları darbeyi erkene almıştı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading