Yandex Metrica

Kırmızı bülten ile aranması istenen Metin Cihan kimdir? Suçları nedir, Neden aranıyor?

Kırmızı bülten ile aranması istenen Metin Cihan kimdir? Suçları nedir, Neden aranıyor?

Gazeteci Metin Cihan, İçişleri Bakanlığı’nın mahkeme ve savcılıklara kendisine ilişkin yazı yazarak Almanya’dan Türkiye’ye iadesini istediği ve ‘kırmızı bülten’ çıkarılması için girişim başlattığını açıkladı. Peki Kırmızı bülten ile aranması istenen Metin Cihan kimdir? Suçları nedir, Neden aranıyor?

Gündem

21.05.2024, 22:31

İçişleri Bakanlığı, Gazeteci Metin Cihan için  Almanya’dan Türkiye’ye iadesi için kırmızı bültenin çıkarılması için çalışma başalttığını belirtti. Peki Kırmızı bülten ile aranması istenen Metin Cihan kimdir? Suçları nedir, Neden aranıyor?

Son dakika... AFAD duyurdu: Malatya'da korkutan deprem Son dakika... AFAD duyurdu: Malatya'da korkutan deprem Haberi Görüntüle

METİN CİHAN KİMDİR? 

1979'da Tunceli'de doğan Cihan Yücel, Metin Cihan isimli @metcihan rumuzlu Twitter hesabını yönetiyor.

Yücel'in "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama", "Görevi Yaptırmamak İçin Direnme", "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet" suçlarından adli kayıtları da bulunuyor.

Ankara'da kurban pazarı hangi ilçelerde, nerelerde olacak 2024? Ankara'da kurban pazarı hangi ilçelerde, nerelerde olacak 2024? Haberi Görüntüle

ABLASI TERÖR ÖRGÜTÜNÜN KRİTİK İSİMLERİNDEN 

Yücel'in kendisinin yanı sıra ablasının da kirli bağlantıları ortaya çıktı. Yücel'in ablası Fadime Kıllı, PKK terör örgütünün kritik isimlerinden biri. Kıllı, Nazimiye'de doğdu. PKK/KCK'nın kırsal faaliyetlerini yürüttü. Kıllı'nın örgütte sözde kadınlar sorumlusu olduğu iddia ediliyor. Terörist Kıllı'nın 2010 tarihinde İstanbul Atatürk Havalimanından yurtdışı çıkıp Almanya'yagittiği belirtildi.

Çanakkale Köprüsü Kurban Bayramında ücretsiz mi? 1915 Çanakkale Köprüsü bayramda paralı mı? Çanakkale Köprüsü Kurban Bayramında ücretsiz mi? 1915 Çanakkale Köprüsü bayramda... Haberi Görüntüle

METİN CİHAN'IN SUÇLARI NEDİR? 

Cihan Yücel, 1996 yılında başladığı Boğaziçi Üniversitesi Teknik Programlar bölümünden, 2006 yılında mezun oldu. 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümünde eğitime başladı. 2007'de "Seçim Kanununa Muhalefet" suçundan şüpheli olarak işlem gördü. 2011'de "Açıktan Hırsızlık-Güveni Kötüye Kullanma" suçundan şüpheli olan Yücel hakkında işlem yapıldı.Türkiye Komünist Partisi mensubu olan Yücel'in, 2013 yılında Tunceli İl Yönetim Kurulu üyesi olarak seçildiği, TKP faaliyetleri kapsamında etkinliklere katıldığı öğrenildi.Yine aynı sene Gezi Kalkışmasını provoke eden sosyal medya hesaplarını açan grubun içinde olduğu, sosyal hesap paylaşım bloklarında yer almasının sağladığı ve İstanbul'da düzenlenen eylemlere aktif olarak katıldı.2015'te "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununa Muhalefet ve Görevi Yaptırmamak için Direnmek" suçlarından hakkında işlem yapıldı. 1 oğlu olan Yücel, 2017'de İstanbul'da yer alan Contentus Dil Hizmetleri Limited Şirketinde çalıştı. 2018'de "Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama" suçunu işledi.

Kaymakamlıktan emsal bildiri! AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti destek verdi: 'İsrail mallarının ticaretini yapmayın' Kaymakamlıktan emsal bildiri! AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti... Haberi Görüntüle

METİN CİHAN HANGİ SUÇLARDAN ARANIYOR? 

Yine gelen bilgilere göre, Cihan Yücel'in 1992-2019 arasında toplam 18 adet yurtdışı çıkış-giriş kaydı bulunuyor. Temmuz 2019'da İstanbul Atatürk Havalimanından Odessa (Ukrayna) Havalimanına giden Yücel, o zamandan beri yurtdışında firari olarak casusluk faaliyetlerine devam ediyor.Cihan Yücel, FETÖ'nün sosyal medyadaki yayın organlarından Kronos Haber'in paylaşımlarını sık sık RT'liyor. Kronos Haber, Türkiye'ye yönelik iftira kampanyaları ve karalama çalışmaları yürütmesi ile dikkat çekiyor.17-25 Aralık FETÖ'cü polis / yargı darbe girişimlerinden sonra da AK Parti'ye ve Başkan Erdoğan'a saldırılarını devam ettiren Cihan Yücel, seçim sürecinde Erdoğan ve partisine küfrettiğini itiraf etmişti. Cihan, "Seçim karnem: akepeye/tayyibe edilen küfürü: 1867. İglili twit sayısı: 694. Görüşülüp ikna edilen akepeli sayısı: 0. Otur sıfır" sözlerini sarf etmişti.

Habere Tepki Ver

2

0

1

1

1

1

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading