Yandex Metrica

Sitede Ara

Kırgızistan Türkiye'den SİHA satın aldığını duyurdu

Kırgızistan Türkiye'den SİHA satın aldığını duyurdu

Kırgızistan Ulusal Güvenlik Komitesi Başkanı Kamchybek Tashiev, Türkiye'nin yerli ve milli teknoloji ile ürettiği Bayraktar TB2 SİHA satın aldıklarını duyurdu.

Gündem

23.01.2024, 18:10

Suriye, Libya ve son olarak da Dağlık Karabağ'daki askeri operasyonlarda adından sıkça söz edilen, Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarıyla geliştirdiği insansız hava araçlarına Kırgızistan’da talip oldu.

Maç bitti Almanlar durmadı! Alman polisinden 'Bozkurt' işareti hazımsızlığı: Selamı verenlere soruşturma! Maç bitti Almanlar durmadı! Alman polisinden 'Bozkurt' işareti hazımsızlığı: Selamı... Haberi Görüntüle

ANLAŞMA YAKLAŞIK 34 MİLYON DOLARLIK

Kırgızistan, Türkiye’den Bayraktar TB2 SİHA tedarik ettiğini duyurdu.

Kırgızistan Ulusal Güvenlik Komitesi Başkanı Kamchybek Tashiev açıklama yaparak, yaklaşık 34 milyon dolar değerinde askeri ekipman alımı gerçekleştirdiğini bildirdi.

Rus haber ajansı Sputnik'e konuşan Tashiev’e göre; 40 adet zırhlı araca ek olarak Bayraktar TB2 de satın alındı.

15 Temmuz destanı Londra sokaklarında! LED ekranlı araçlar şehri dolaştı 15 Temmuz destanı Londra sokaklarında! LED ekranlı araçlar şehri dolaştı Haberi Görüntüle

“BİZİM İÇİN ÜRETİLİYOR”

Tashiev, “Şu an Türkiye’de bizim için Bayraktar TB2 üretiliyor. Sadece beş ülkede bu ekipmandan var ve Kırgızistan da bu ülkeler arasına katılacak.” ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading