Yandex Metrica
SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu'nun gafları bitmiyor: Harput Hükümdarı Balak Gazi’yi, Malatya Serdarı Battal Gazi ile karıştırdı

Yaptığı gaflarla sık sık gündeme gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında yeni bir gafa imza attı. Kılıçdaroğlu'nun Harput Hükümdarı Balak Gazi’yi, Malatya Serdarı Battal Gazi ile karıştırması gündem oldu.

Gündem

23.01.2024, 19:49

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gaflarına devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Polatlı ve Haymana ilçeleri sınırları içinde yapılan ve bölgeden geçen Sakarya Nehri'nden ismini alan Sakarya Meydan Muharebesi'nin kentte gerçekleştiğini iddia etti. Kılıçdaroğlu büyük bir gafa imza attığı açıklamasında, " Sakarya aynı zamanda milli kurtuluş savaşı sırasında en kanlı mücadelenin verildiği bir kenttir." ifadelerini kullanmıştı. Bu sefer de katıldığı bir televizyon programında Kılıçdaroğlu, Harput Hükümdarı Balak Gazi’yi, Malatya Serdarı Battal Gazi ile karıştırması sosyal medyada viral oldu.

Öte yandan Harput Hükümdarı Balak Gazi’yi, Malatya Serdarı Battal Gazi ile karıştıran Kılıçdaroğlu’na sunuculardan düzetme geldi. Sunucuların Kılıçdaroğlu'nu düzeltmeleri sonrası CHP liderinin şaşkınlığı ise gözlerden kaçmadı. Kılıçdaroğlu’nun gaf videosunu kısa sürede sosyal medya kullanıcılarının alay konusu oldu. 

İstanbul'u hep beraber kurtaracağız! Bakan Yumaklı'dan İmamoğlu eleştirisi: Temelli tatile... Haberi Görüntüle

KILIÇDAROĞLU GAFLARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Chp Genel Başkanı Kıçıdaroğlu’nun gafları bitmiyor. Sürekli gaflarla gündeme gelen Kılıçdaroğlu’nun işte gaflarından bazıları;

Geçtiğimiz aylarda, Konya'nın yerel kanallarından TV42'deki canlı yayına katılan Kılıçdaroğlu, "Konya zengin bir ülkedir" demişti.

Eski dostlar düşman oldu! İYİ Parti'nin ABB adayı Yıldırım'dan Yavaş'a... Haberi Görüntüle

ATATÜRK SKANDALI

Geçtiğimiz yıllarda partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki (TBMM) grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Kasım 1938 tarihinde hayata gözlerini yuman Gazi Mustafa Kemal Atatürk için "1939 yılında zeytinle ilgili kanun çıkartıyor Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları. Çalışıyorlar, dışarıdan eleman getirtiyorlar nasıl koruruz diye. Ve bu zeytinle ilgili yasa 1939 yılında çıkıyor." ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu, "Bilim aklın ve mantığın kabul ettiği, dünyada herkesin bildiği bir gerçektir. Saat 12 saat diyoruz değil mi? 24 saat diyoruz. 25 saat diyemezsiniz. Bütün dünya 12 saat kabul ediyor." dedi.

Artvin'de iki yaka birleşti! Bakan Uraloğlu duyurdu: Hem zamandan hem... Haberi Görüntüle

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tütüncü Manavgat'ta: 'Kutlu bir yola... Haberi Görüntüle

KALEM YUKARI DEĞİL YERE DÜŞÜYORMUŞ

Ayrıca, "Yer çekimi var mı? Evet, var. Kalemi yere atınca yukarı değil yere düşüyor" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ta kanaat önderleri, muhtarlar ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen toplantının basına açık bölümünde konuşan Kılıçdaroğlu bölgesel gaflarına hız kesmeden devam etti.

Marmara Denizi'ne denizanası istilası! Son 30 yılda böylesi görülmemişti! Bazılarının... Haberi Görüntüle

AFFEDERSİNİZ!

Kılıçdaroğlu, "1,5 milyon ton rezerve sahibiz" dedi ve sürekli etraftakiler onu düzeltti. "Uzun Hasan'ın topraklarındayız affedersiniz Uzun Mehmet" diyerek yine gaflarına devam etti.

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Kılıçdaroğlu'nun videosunu paylaşarak, "Zonguldak'ımızdan bihaber Başkan! Şaşırdık mı?" notunu düştü.

Telefonu eşinize 'Alo' diyerek açmayın! Alo demek boşanma sebebi sayıldı!... Haberi Görüntüle

ÇORUM CİDDİ İHRACAT YAPAN ÜLKEDİR

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun bölgesel gafları bitmek bilmedi! "Çorum ciddi ihracat yapan ülkedir" dedi. Mersin'in Güneydoğu'nun incisi olduğunu söyledi.

Emre Belözoğlu istifa etti mi, kovuldu mu? MKE Ankaragücü teknik... Haberi Görüntüle

FINDIĞIN YÜZDE 42'SİNİ TEK BAŞINA ŞANLIURFA ÜRETİR

Şimdi de "Fındığın yüzde 42'sini tek başına Şanlıurfa üretir" gafıyla gündemi alt üst etti! Ordu Büyükşehir Belediyesi, Twitter'dan cevap verdi: "Peki bundan fındığın haberi var mı?"

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading