Kılıçdaroğlu'ndan bir algı oyunu daha: Eczacı yalanı da çöktü

Partisinin grup toplantısında konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Düzce ziyaretinde uğradıkları Şeyma isimli bir eczacının partililere, "Leblebi satar gibi depresyon ilacı satıyoruz. Kent kanser ve akciğer hastalıklarıyla boğuşuyor." dediğini iddia etti. Arından basına açıklamada bunan eczacı, Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını yalanladı.

Gündem 21.01.2022, 01:43
Kılıçdaroğlu'ndan bir algı oyunu daha: Eczacı yalanı da çöktü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamada, Düzce'nin hava kirliliğinde Türkiye'de ilk sırada yer aldığını iddia etmiş, Şeyma isimli bir eczacının partililere, "Düzce halkı kanser ve akciğer hastalıklarıyla boğuşuyor. Ayrıca depresyon hastalarının sayısı da gün geçtikçe artıyor. Leblebi satar gibi depresyon ilacı satıyoruz." dediğini söylemişti.

KILIÇDAROĞLU'NUN ALGI OYUNU ÇÖKTÜ

İsminin Kılıçdaroğlu tarafından söylendiğini duyduğu zaman şoke olduğun belirten eczacı, "Bizim söylemediğimiz şeylerin lanse edilmesi, bazı şeylerin çarpıtılması. Hiç konuşulmayan şeylerin benim ağzımdan söylenmiş gibi yapılması ve benim ismimin iznim olmadan belirtilmesi bizi üzdü." dedi.

Kendisinin ağzından böyle bir lafın kesinlikle çıkmadığını vurgulayan eczacı, "Bir insan antidepresan ile ilgili böyle bir şey der mi? Zaten antidepresanı reçetenin hekimi olmadan bizim vermemiz mümkün değil. 'Leblebi gibi antidepresan satıyoruz' gibi bir laf benim ağzımdan kesinlikle çıkmadı." ifadelerini kullandı.

"KANSER HASTALARININ SAYILARINI BİLEMEYİZ"

İddiaların odağındaki eczacı konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Böyle bir tabiri bir eczacı kullanmaz. Kanser hastalarının sayılarını bilemeyiz. Ben küçük bir eczaneyim böyle bir şeyi zaten bilmem, hiçbir eczacı da bilmez. Bunun teşhisini koyan da hekimdir, biz değil."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!