Yandex Metrica

Kılıçdaroğlu HDP ile ne görüştü? 'Demokrasi' adı altındaki pazarlığın konusu ne?

Kılıçdaroğlu HDP ile ne görüştü? 'Demokrasi' adı altındaki pazarlığın konusu ne?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesinin ardından iki aprtinin pazarlığı tekrar gündem oldu. Kılıçdaroğlu görüşmeden sonra yaptığı konuşmada 'demokrasi' vurgusu yaparken görüşmenin arkasında HDP'nin Altılı Masa'dan PKK ile ilgili taleplerinin olduğu biliniyor. İşte, kirli pazarlık...

Gündem

23.01.2024, 20:36

Altılı Masa'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun HDP ile görüşmesinin ardından CHP-HDP pazarlığı tekrar gündem konusu oldu. Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu 'demokrasi' ve 'kadın hakları' vurgusu yaparken masadaki asıl konunun HDP'nin terör örgütü PKK'yı desteklemeye yönelik taleplerinin olduğu biliniyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Çevre Günü mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Dünya Çevre Günü mesajı Haberi Görüntüle

HDP'NİN GÜVENİ NEREDEN GELİYOR?

HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, dün İstanbul'da düzenlenen Nevruz kutlamalarında "Türkiye halkları tecrit istemiyor. Sayın Öcalan üzerindeki ağırlaştırılmış tecridin bir an önce kaldırılmasını istiyor. Tecritle sadece İmralı'yı değil tüm Türkiye'yi tecrit alanına sıkıştırmak istiyorlar" demiş ve PKK elebaşı Abdullah Öcalan'a özgürlük talep etmişti. Buldan, ayrıca şöyle konuşmuştu:

14 Mayıs'tan sonra öyle bir ülkeye gözümüzü açacağız ki, özgür bir yaşama uyanacaksınız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Sen de mi Brütüs! Ünlü yazar Aşkım Kapışmak gözaltına alındı! Sen de mi Brütüs! Ünlü yazar Aşkım Kapışmak gözaltına alındı! Haberi Görüntüle

ÖNDER'DEN ÖCALAN'A SELAM

Buldan'ın yanı sıra HDP'li Sırrı Süreyya Önder de İzmir'deki kutlamalarda Öcalan'a selam göndermiş ve özgürlüük çağrısı yapmıştı. 2023 seçimleri için aday göstermeyen HDP'nin 14 Mayıs'tan sonra Öcalan'ın serbest kalacağına yönelik bu iddiaları CHP ve dolayısıyla Altılı Masa ile ortaklıklarını açıkça gözler önüne seriyor. Peki, HDP'nin CHP'den talepleri neler? 

Görenler telefona sarıldı! Muğla'da garip olay: Musalla taşındaki gizemli tabut! Görenler telefona sarıldı! Muğla'da garip olay: Musalla taşındaki gizemli tabut! Haberi Görüntüle

Bidonları doldurun! Tam 15 saat boyunca bir damla bile su akmayacak: 6 Haziran İSKİ su kesintisi listesi Bidonları doldurun! Tam 15 saat boyunca bir damla bile su... Haberi Görüntüle

DEMİRTAŞ'TAN AKŞENER'E TALEP LİSTESİ

HDP'li Selahattin Demirtaş daha önce İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e mektup göndermişti. Demirtaş'ın mektubunda açıkça 'Türk milleti anayasadan kaldırılsın', Kürtçe resmi dil olsun, HDP'li belediyelere kayyum atanmasın', 'yetkililer yerel yönetime devredilsin', 'Suriye ve Irak'ta Mekmetçik'in PKK/YPG'ye yönelik operasyonları son bulsun' talepleri yer almıştı. 

Kahramanmaraş'ta korkutan deprem! Kahramanmaraş'ta korkutan deprem! Haberi Görüntüle

HDP'DEN ALTILI'YA AÇIK LİSTE

HDP Gençlik Örgütü ise geçtiğimiz hafta Kılıçdarooğlu-HDP görüşmesinin ertelenmesinin ardından CHP'den taleplerini sıralamıştı. HDP Gneçlik Örgütü'nün eğitimin tüm kademelerde Kürtçe yapılmasını, görevden alınarak yerlerine kayyum atanmış HDP'li belediye başkanlarının derhal görevlerine iade edilmesini, Kürdistan diye bir bölge tanımı yapılarak bunun yasal statüye kavuşturulmasını, aynı zamanda PKK ile mücadele eden güvenlik korucularının yargılanması yer almıştı. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading