Kene kabusu bir ilde 4 can aldı! Uzmanlardan kritik uyarı

Tokat’ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle tedavi gören 63 yaşındaki hastanın hayatını kaybetmesi ile birlikte kentte keneden ölenlerin sayısı 4’e yükseldi.

Gündem 25.07.2022, 13:37
Kene kabusu bir ilde 4 can aldı! Uzmanlardan kritik uyarı

Tokat'ın Almus ilçesine bağlı Bağtaşı köyünde yaşayan 5 çocuk babası Duran Özcan'ın sırtına kene yapıştı. Keneyi eşinin yardımı ile çıkartan yaşlı adam birkaç gün sonra rahatsızlandı.

MUAYENENİN ARDINDAN HASTA SEVK EDİLDİ

Almus Devlet Hastanesine tedavi için giden Özcan, yapılan ilk muayenesinin ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) Hastanesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesine sevk edildi.

HAYATINI KAYBETTİ

Yaklaşık iki haftadır Enfeksiyon Hastalıkları Bölümünde tedavi gören Özcan, sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Özcan'ın cenazesi yakınları tarafından hastane morgundan alınarak defnedilmek üzere köyüne gönderildi.

'KÖYLÜ VATANDAŞ KENEYİ ÇIKARTIP ATIYOR'

Davut Karadağ, halasının oğlu olan yaşlı adamın keneyi eşinin çıkarmış olduğunu ifade ederek, "Eskiden kene tutununca kopartıp atıyorlardı. Ama artık keneler değişti. Köylü vatandaş bilmiyor. Keneyi çıkartıp atıyor" diye konuştu. Uzmanlardan konuya ilişki uyarı geldi. Kene tespit edildiğinde direkt olarak hastaneye başvurulması gerektiğini ifade eden uzmanlar kenenin elle çıkarılmaması gerektiğini söyledi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!