Yandex Metrica
SON DAKİKA
Katil ile kardeş olunmaz! BDS'den İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çağrı: Tel Aviv Belediyesi ile ilişkileri kesin

Katil ile kardeş olunmaz! BDS'den İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne çağrı: Tel Aviv Belediyesi ile ilişkileri kesin

Tüm dünyanın gözleri önünde Gazze'de açıkça soykırım yapan İsrail'e Türkiye başta olmak üzere dünyadan tepkiler dinmek bilmiyor. İsrail'e tepkilerin Türkiye'deki merkezi olan BDS'den İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne boykot çağrısı geldi. BDS'den yapılan açıklamada, "Tel Aviv Belediyesi ile kardeş kent protokolünü iptal edin!" denildi.

Gündem

23.01.2024, 21:49

Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar Hareketi BDS'nin Türkiye ayağından yapılan açıklamada İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tunç Soyer'e boykota destek çağrısı yapıldı. BDS Türkiye'nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Gazze kentinin tarihsel belleğini ve arşivini de yok eden bombardımanı açıkça destekleyen Tel Aviv Belediyesi ile ilişkiyi sürdürmek, barbarlığı ve vahşi savaş aygıtını destekleyen bir duruş olarak tarihe yazılacaktır.” denildi.

Bakırköy-Kirazlı metrosu ne zaman açılacak? Bakırköy-Kirazlı metrosu durakları nerede? Haberi Görüntüle

"FİLİSTİN HALKININ SESİNİ TÜRKİYE'DE YÜKSELECEK"

Söz konusu açıklamanın devamında ise, "BDS Türkiye, İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları sürerken işgal devleti ile her türlü siyasi, diplomatik, askeri ve ekonomik ilişkinin, İsrail’in yürüttüğü katliamlara ve on yıllardır sürdürdüğü soykırıma meşruiyet ve güç sağladığını gören Filistin halkının sesini Türkiye’de yükseltmek için birçok alanda çalışmalarını sürdürmektedir." denildi.

Bakan Koca 'Yeni gelişmeyi duyurmak istiyorum' diyerek müjdeyi verdi: Hekimler... Haberi Görüntüle

"TİCARİ İLİŞKİLER KESİLMELİ"

BDS Türkiye'den yapılan açıklamada "Gazze’ye yönelik saldırıların başlangıcından beri bir yandan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde askeri ve ticari ilişkilerin kesilmesi için, aynı zamanda çeşitli firmaların ticari ilişki adı altında işgale askeri destek de sağlayan faaliyetlerinin derhal durdurulması ve işgal devletinin önemli elektrik kaynağını oluşturan sermaye yatırımının geri çekilmesi için yoğun çaba harcayan BDS Türkiye, tüm bu çabalarına paralel olarak, işgal devletine diplomatik meşruiyet sunan İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Tel Aviv Belediyesi ile kardeş kent protokolünün iptal edilmesi yönünde bir kararın alması için de çalışmalarını başlatmıştır." ifadelerine yer verildi. 

23 Şubat Cuma 2024 BURSA ELEKTRİK KESİNTİSİ! UEDAŞ Bursa elektrik... Haberi Görüntüle

TUNÇ SOYER'E GÖRÜŞME TALEBİMİZİ İLETTİK

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Tel Aviv Belediyesi ile kardeş kent protokolüne ilişkin de açıklama yapan BDS Türkiye, "Belediye başkanlığıyla görüşme talebinde bulunan BDS Türkiye, siyasi parti, sendika ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile beraber, Başkan Vekili ile gerçekleştirdiği görüşmesinde taleplerini Belediye Başkanı’na iletilmek üzere bildirmiştir." dedi.

Tarihe not: Türkiye'de bazı gazeteler KAAN uçağından tek satır bile... Haberi Görüntüle

BAŞKAN SÖYLEDİKLERİNİN ARKASINDA DURMALI

BDS'den yapılan açıklamanın devamında ise; 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in 20 Ekim tarihli bir konuşmasında yer alan “Bir hastane de dâhil olmak üzere birçok sivil yerleşimin ve oradaki masum canların, çocukların hedef alındığı İsrail’in Gazze saldırılarını şiddetle kınıyorum. Masum canların, özellikle bebeklerin, çocukların katledilişini uzaktan seyretmek, hepimizin yüreğini parçalıyor” sözlerini hatırlatan heyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni, Barcelona Belediyesi ve Kent Meclisi’nin yakın zamanda aldığı karara benzer yönde hareket etmesi beklentisini dile getirmişti.

Son dakika: Bakan Yerlikaya duyurdu: 5 ilde DEAŞ'a 'BOZDOĞAN-6' operasyonu:... Haberi Görüntüle

"BARBARLIĞI DESTEKLEYEN DURUŞ TARİHE YAZILACAKTIR"

30 Kasım 2023 tarihinde yaptığımız görüşmede getirdiğimiz talebin, işgal güçleri tarafından Gazze Şeridi’ne ve kentine adeta bölge haritadan silinmek isteniyormuşçasına tonlarca bomba yağdırılırken hâlâ olumlu bir karşılık bulunmamış olmasının bizi derinden üzdüğünü ve bu talebi belediye meclisine yeniden sunmaya yönelttiğini duyurmak isteriz. Filistin halkının tarihsel kenti Yafa üzerinde ve onu yok ederek kurulan Tel Aviv kenti belediyesi ile ilişkileri sürdürmek bir başka Filistinli Akdeniz kenti olan Gazze’nin yok edilmesi sürecini onaylamak demektir. Aynı zamanda, varlığı yüz yıldan eskiye giden kilise ve camileri hedef alan ve Gazze kentinin tarihsel belleğini ve arşivini de yok eden bombardımanı açıkça destekleyen Tel Aviv Belediyesi ile ilişkiyi sürdürmek, barbarlığı ve vahşi savaş aygıtını destekleyen bir duruş olarak tarihe yazılacaktır.

SURVIVOR SEMA PINAR KAVGASI - Pınar neden ceza almadı? All... Haberi Görüntüle

TEL AVIV BELEDİYESİ İLE İLİŞKİLERİ KESİN

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, aşağıda ilettiğimiz çağrıyı bu hafta yer alan Meclis toplantılarında gündeme almaya ve insani değerlerine yakışır bir duruş sergilemeye davet ediyoruz. Gazze Şeridi’nin ve kentinin yok oluşunu durdurun, Tel Aviv Belediyesi ile ilişkileri kesin!

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading