Yandex Metrica

Katar'dan Türkiye'ye yardım seferberliği! 40 uçak dolusu yardım malzemesi ulaştırıldı

Katar'dan Türkiye'ye yardım seferberliği! 40 uçak dolusu yardım malzemesi ulaştırıldı

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası Katar, yaraları sarmak için Türkiye'ye yardım seferberliği başlattı. Geçtiğimiz gün 400 konteyner evi daha afet bölgesine gönderen Katar, 869 milyon yardım topladı. Katar'ın Türkiye'ye gönderdiği uçak sayısı 40'a ulaştı. Katar, başka ülkeler tarafından toplanan yardımların da afet bölgesine ulaştırılmasında büyük rol oynadı.

Gündem

23.01.2024, 22:19

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma neden olan deprem felaketi sonrası Türkiye'nin ve düünyanın dört bir yanından yardım yağdı.

ABD'li müdür Türkiye'den kaçırırken yakayı ele verdi! Litresi 10 milyon dolar ABD'li müdür Türkiye'den kaçırırken yakayı ele verdi! Litresi 10 milyon... Haberi Görüntüle

KATAR İLK ETAPTA BİN 260 KONTEYNER EV YARDIMINDA BULUNDU

Türkiye'ye deprem felaketinin ardından taziye ve destek mesajları gönderen birçok Arap lkesi afetzedelerin yardımına koştu.

Depremin hemen ardından harekete geçen Katar, ilk etapta bin 260 konteyner ev yardımında bulundu. Depreme ilişkin açıklamalarda bulunan Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Macid el-Ensari, deprem felaketi nedeniyle ülkesinin tüm imkanlarını Türkiye için seferber ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı... Haberi Görüntüle

14 MİLYON DOLAR YARDIMDA BULUNDU

Katar’ın resmi Televizyon kanalı Katar TV tarafından depremzedeler için destek programı yapıldı. Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, 50 milyon riyal (14 milyon dolar) bağışta bulundu. Destek programında 869 milyon yardım toplandı.

Uzman isimden çöl tozu uyarısı: Pencereleri sıkı sıkıya kapatın maskeleri çıkarın! İkinci atak geliyor Uzman isimden çöl tozu uyarısı: Pencereleri sıkı sıkıya kapatın maskeleri... Haberi Görüntüle

HATAY'DA SAHRA HASTANESİ KURULDU

Katar Hayır Kurumu (Qatar Charity), depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da 100 yetim ailesi için geçici barınma alanı oluşturdu ve 25 depremzede aile için Ankara'da konaklama imkanı sağladı.

Depremin en çok etkilediği yerlerden Hatay’ın Payas ilçesine Katar tarafından sahra hastanesi kuruldu.

İki bin 775 kilometre uzaklıktan tüm ekip ve ekipmanı ile gelen Katar’ın 30 bin metrekare alana kurduğu sahra hastanesi, depremzedelere şifa dağıttı.

Fahrettin Koca detayları tek tek açıkladı: MHRS'de onaylı randevu dönemi başlıyor! Fahrettin Koca detayları tek tek açıkladı: MHRS'de onaylı randevu dönemi... Haberi Görüntüle

YARDIM UÇAĞI SAYISI 40'A ÇIKTI

İlk etapta 1260 konteyner ev gönderen Katar, 1400 konteyner evi daha Türkiye'ye göndereceğini açıkladı.

Türkiye'nin Doha Büyükelçisi Mustafa Göksu, 6 gemiyle toplam 1400 konteyner evin daha Türkiye'ye gönderileceğini aktararak Katar'ın şu ana kadar Türkiye'ye gönderdiği yardım uçağı sayısının 40'a ulaştığını kaydetti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading