SON DAKİKA
Kan donduran iddia: Filistinli siviller yapay zeka ile hedef alınıyor

Kan donduran iddia: Filistinli siviller yapay zeka ile hedef alınıyor

Ateşkes bittikten sonra Gazze'yi bombalamaya başlayan İsrail ordusu, dünden beri 240 kişi katlederken İsrail merkezli +972 haber sitesi kan donduran bir iddia ortaya attı. İsrail merkezli +972 haber sitesi, Tel Aviv yönetiminin Gazze'deki faaliyetlerinde 'Habsora' adlı yapay zeka uygulaması ile sivilleri kasıtlı olarak hedef aldığını yazdı.

Gündem

23.01.2024, 21:47

İsrail ile Hamas arasındaki savaşta bir haftalık insani ara dün sabah saatlerinde sona erdikten sonra Netanyahu'nun katil ve zorba ordusu, saldırılarına yeniden başladı ve Gazze'de yine kan döktü. Ateşkes bittikten sonra Gazze'yi bombalamaya başlayan İsrail ordusu, dünden beri 240 kişi katlederken İsrail merkezli +972 haber sitesi kan donduran bir iddia ortaya attı.

İstanbul Pendik'te polise ateş açmışlardı: 31 suç kaydı bulunan şüpheli... Haberi Görüntüle

YAPAY ZEKA İLE SİVİLLER HEDEF ALINIYOR

İsrail merkezli +972 haber sitesi, Tel Aviv yönetiminin Gazze'deki faaliyetlerinde 'Habsora' adlı yapay zeka uygulaması ile sivilleri kasıtlı olarak hedef aldığını yazdı. Söz konusu site ve 'Local Call' tarafından ortak yapılan araştırmaya göre yapay zeka uygulamasının İsrail katliamlarında kilit bir rol oynadığını ortaya koydu.

Erzincan'da toprak kayması sonrası ailelerin acılı bekleyişi! Kareler yürek burktu Haberi Görüntüle

HEDEFLER OTOMATİK BELİRLENİYOR

Yapılan araştırmaya göre İsrail 7 Ekim Cumartersi sabahından sonra gerçekleştirdiği saldırılarda sivil kayıplarla ilgili kısıtlamaları gevşetti. 'Habsora' adı verilen uygulamanın otomatik olarak belirlediği hedefler sayesinde hangi saldırıda kaç sivilin katledileceği her zaman biliniyordu.

Terör örgütleriyle bağlantısı tespit edilen 11 kişinin mal varlıklarına el... Haberi Görüntüle

HİÇBİR SALDIRI TESADÜF DEĞİL

Terör devleti İsrail istihbaratının mevcut ve eski mensupları ile yapılan görüşmelere, Filistinlilerin ifadelerine ve Gazze Şeridi'nden gelen belgelere dayandıran İsrail merkezli +972 haber sitesi, sivillerin hedef alındığı hiçbir saldırının tesadüf olmadığını okurlarıyla paylaştı. Yapılan araştırmaya göre İsrail sivilleri hedef alarak Hamas üzerinde baskı oluşturmaya çalışıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading