Kahramanmaraş Elbistan'da bulunan Söğütlü Çayı'nda balık ölümleri tedirgin etti.
Sınır hattına dair çarpıcı yorum: Türk ordusu müdahale etmeseydi şimdi...SÖĞÜTLÜ ÇAYI YOK OLACAK KADAR AZALIYOR
İlçeye bağlı Tapkıran Mahallesi yakınlarından doğan ve kilometrelerce kat ettikten sonra Elbistan şehir merkezini geçerek Ceyhan Nehri’ne karışan Söğütlü Çayı’nın debisi, yaz ayları ve tarımsal sulama nedeniyle yok denecek kadar azalıyor.
Şehit Aybüke Yalçın 27 No'lu petrol sahasında sondaj kulesi devrildi:...İRİLİ UFAKLI BALIKLAR KIYIYA VURDU
Bentlerle önü kapatılan suyun aşağı kesimlere ulaşmaması ve çayın kurumaya yaklaşması, canlı yaşamını da tehlikeye atıyor. Bu durumun en acı örneği ise Tepebaşı Mahallesi’ndeki Tepebaşı Köprüsü civarında yaşandı. Köprünün sağlı sollu her iki tarafında da çok sayıda irili ufaklı ölü balık kıyıya vurdu.
Son dakika: YKS sonuçları açıklandıYETKİLİLERDEN DESTEK İSTENDİ
Yaşanan balık ölümlerinin, su azalması ve besi çiftliklerinin atıklarının karışmasına bağlayan vatandaşlar, yetkililerden bu duruma el atmalarını istedi.
Geçtiğimiz yıl da aynı şekilde balık ölümleri yaşandığını anımsatan vatandaşlar, “Şuanda Söğütlü Çayı’nın yüzeyi binlerce balık ölüsü ile dolu. Çok yazık. Bu görüntü hepimizin vicdanını sızlatıyor” diye konuştular.