CHP'li Canan Kaftancıoğlu, İstanbul'un Fetihtepe semtindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin iddialarda bulundu. Çalışma alanında ikamet eden Saray isimli yaşlı kadına verilen sözlerin tutulmadığını iddia eden Kaftancıoğlu'na yanıt AK Parti Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız'dan geldi.
![2024 zamlı tarife: İETT mavi kart (tam) kaç para oldu? Aylık tam İstanbulkart ne kadar?](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/2024-zamli-tarife-iett-mavi-kart-tam-kac-para-oldu-aylik-tam-istanbulkart-ne-kadar.webp)
"ALGI YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ"
Beyoğlu Belediye Başkanı Yıldız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Kaftancıoğlu'nun iddialarını yalanladı. Başkan Yıldız, "Biz komşularımızla dayanışma içinde Fetihtepe'de kentsel dönüşümü başardıkça siz yalanlarınızla algı yapmaya çalışıyorsunuz." ifadelerini kullandı.
Paylaşımının devamında ise "Teyzemizin evine daha dün başkan yardımcımızı gönderdim, hem kendisiyle hem kedileriyle ilgili çalışmalara başladık. Teyzemiz de söylüyor..." dedi.
Biz komşularımızla dayanışma içinde Fetihtepe’de kentsel dönüşümü başardıkça siz yalanlarınızla algı yapmaya çalışıyorsunuz >@Canan_Kaftanci
— HAYDAR ALİ YILDIZ (@haydaraliyildiz) >September 30, 2022
Teyzemizin evine daha dün başkan yardımcımızı gönderdim, hem kendisiyle hem kedileriyle ilgili çalışmalara başladık. Teyzemiz de söylüyor >https://t.co/iqmfnoFlcN
![Son dakika: Çanakkale'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi! Vatandaşlar sokağa döküldü](https://www.trhaber.com/uploads/photos/2024/07/deprem2003526670.webp)
KEDİLERE BİLE HİZMET GÖTÜRÜLDÜ
Söz konusu iddialara kanıt olarak video ve fotoğraflar da paylaşan Beyoğlu Belediye Başkanı, "Birlikte dayanışmayla yürüdüğümüz komşularımızı sizin algı operasyonlarınıza emanet etmiyoruz, etmeyeceğiz. Bakın teyzemizi ziyaretimizin, teyzemizin kızının çektiği video ve kediler için yaptığımız çalışma." diyerek yapılan çalışmaların kanıtlarını sundu.