Yandex Metrica

Japon uzmandan korkutan Marmara uyarısı: Her an deprem olabilir hazır olun

Japon uzmandan korkutan Marmara uyarısı: Her an deprem olabilir hazır olun

Kahramanmaraş merkezli çifte felaketin ardından gözler olası Marmara depremine çevrilirken Japon uzmandan dikkat çeken bir uyarı geldi. Deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, "Çanakkale, İnegöl, Bursa, Bandırma, Balıkesir tarafında deprem olabilir diye söylüyordum. Çanakkale’de oldu. Her an deprem olabilir. Özellikle Marmara Bölgesi’nde. Artık hazır olunsun." dedi.

Gündem

06.03.2024, 18:10

Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen Türkiye beşik gibi sallanmaya devam ediyor.

Çifte felaketin ardından gözler olası Marmara depremine çevrilmişken uzmanlar, yakın bir zamanda İstanbul'da 7 ve üzeri bir depremin olacağını söylüyor.

Bu bağlamda Çanakkale’de önce 27 Şubat’ta 4.6 büyüklüğünde ardından 4 Mart’ta 4.9 büyüklüğünde depremler meydana geldi. Depremler, İstanbul dahil olmak üzere birçok ilde hissedildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, Amasya’nın Merzifon ilçesinde düzenlenen Merzifon 7. Kitap Fuarı’nda uyarılarda bulundu.

BEDAŞ DUYURDU: İstanbul'un 28 ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacak! 15 NİSAN 2024 Elektrikler ne zaman gelecek? Bağcılar, Esenyurt, Avcılar, Beşiktaş... BEDAŞ DUYURDU: İstanbul'un 28 ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacak! 15 NİSAN... Haberi Görüntüle

''ARTIK HAZIR OLUNSUN''

Artık herkesin büyük depreme hazır olması gerektiğini belirten Japon uzman Moriwaki, “Çanakkale, İnegöl, Bursa, Bandırma, Balıkesir tarafında deprem olabilir diye söylüyordum. Çanakkale’de oldu. Her an deprem olabilir. Özellikle Marmara Bölgesi’nde. Artık hazır olunsun” ifadelerini kullandı.

Jet yakıtı iftirası atılmıştı! Haluk Bayraktar İmamoğlu'na seslendi: 'Tasmalı köpeklerini saldırtmayı bırak' Jet yakıtı iftirası atılmıştı! Haluk Bayraktar İmamoğlu'na seslendi: 'Tasmalı köpeklerini... Haberi Görüntüle

ZEMİN YAPISI VE YAŞAM ÜÇGENİ YÖNTEMİNİN ÖNEMİNE VURGU

Binaların bulunduğu zeminin yapısına ve yaşam üçgeni yönteminin önemine dikkat çeken Japon deprem uzmanı Yoshinori Moriwaki, su şişesi, toz maskesi, deprem çantası ile düdüğün depreme hazırlık olarak bulundurulmasını tavsiye etti. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

2

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Gündem


Loading