Yandex Metrica

İzmir'de çöpler sokaklarda dağ oldu! Vatandaşlar belediyeye isyan etti

İzmir'de çöpler sokaklarda dağ oldu! Vatandaşlar belediyeye isyan etti

İzmir'de mahalle arasına yığılan çöplerin düzenli toplanmaması neticesinde oluşan koku ve yaşanan yangınlar, vatandaşların yoğun tepkisine yol açtı.

Gündem

23.01.2024, 18:03

İzmir Bornova'da, yıllardır çözüme ulaşmayan çöp çilesi devam ediyor.

Daha önce her gün gelen çöp kamyonlarının uzun süredir gelmediği öne sürülen mahallede çalışan esnaf, durumdan şikayetçi.

Alanda zaman zaman yangınların oluştuğunu ve kötü koku yayıldığı söyleyen vatandaşlar, belediyeden kalıcı çözüm bulunmasını istiyor.

2024 İBB kreş ücretine zam mı geldi? Yuvamız İstanbul aylık 2500 TL mi oldu? 2024 İBB kreş ücretine zam mı geldi? Yuvamız İstanbul aylık... Haberi Görüntüle

BELEDİYE, GÖREVLERİNİ SADECE SEÇİMLERDEN ÖNCE HATIRLIYOR

Esnaf Ömer Odabaş, “Burada çöp sorunu var. Seçimlerden önce çöp arabaları her gün gelip sokaklardan tek tek esnafın çöpünü alıyordu ama sonra kamyonlar geçmez oldu. Millet boş bulduğu yere çöpünü atıyor. Bazen 15 günde bir gelip temizliyorlar ama yine doluyor. Bazen yollar kapanıyor, dükkanların önüne kadar çöp geliyor.

Esnaf çöpünü nereye atacak? Yer göstersinler. Her gün bir sürü ayakkabı malzemesi çöpü çıkıyor. Bunlar burada dönem dönem çıra gibi yanıyor. Çöp arabalarının mahallemizden yeniden geçmesi lazım.Başkan bir sene önce buraya geldi, ortamı gördü ama burası çöpten kurtulmadı. Sadece burada değil, ilerideki otobüs duraklarında da çöp yığınları var.” dedi.

BORNOVA ÇÖP

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuzey Irak'taki Pençe Harekat Bölgesinde kilidi kapatıyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kuzey Irak'taki Pençe Harekat Bölgesinde kilidi kapatıyoruz Haberi Görüntüle

'DÜKKANIMIZIN İÇİ HAŞERE DOLUYOR'

Arazinin yanındaki dükkanda çalışan esnaf Ender Eralp de, “Dükkanımızın içi haşere doluyor. Dükkanın dibinde çöp olduğu için yangın çıktığında dükkan zarar görüyor. Dükkanın kapısının önüne kadar çöp yığılıyor. Şikayet ettik ama maalesef sonuç çıkmadı.

3 sene öncesine kadar çöp kamyonu her sabah düzenli olarak sokaklardan geçiyordu ama sonra geçmemeye başladı ve çöpler bu araziye atılmaya başlandı.

Burada kimyasal atıklar var. Bir kül, yangın çıkması için yetiyor. Biz kalıcı çözüm istiyoruz ama gelip topluyorlar, sonra bir ay gelmiyorlar. Burada zaten çöp konteyneri yok. Konteynerler aşağı sokakta var.

Oradaki kapasite yetmediği gibi, insanlara da buraya çöp atmak daha kolay geliyor. Kalıcı çözüm, çöp kamyonlarının her sabah buradan geçmesi.” şeklinde konuştu.

çöp dağları

Cevap Ver Türkiye bitti mi? Yeni bölüm ne zaman çıkacak? Cevap Ver Türkiye bitti mi? Yeni bölüm ne zaman çıkacak? Haberi Görüntüle

'BORNOVA BELEDİYESİ'NİN YETKİ ALANINDA'

Durumdan şikayetçi olan esnaf Ümit Kaçaroğlu, “Bornova Belediyesi'nin burayı toplaması lazım. Çöpler yanınca her yer duman oluyor.

Eskiden buradaki çöpler her gün toplanıyordu. Şimdi toplamıyorlar. Esnaf çöpünü nereye atsın? Çok fazla çöp var. Konteynerler yetmez. Çöp vergisi alıyorlar ama neden toplamıyorlar?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Öte yandan çöp sorununun yaşandığı bölgede, ayrıştırılmayıp yığılan molozlar da dikkat çekiyor. Geçici depolama alanlarında bekletilen molozlar, alanda kötü bir görüntüye neden oluyor.

KAYNAK: İHA

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading