Yandex Metrica
SON DAKİKA
İYİ Parti'nin İstanbul adayı Muharrem İnce mi olacak? Gündem yaratan iddiaya yanıt

İYİ Parti'nin İstanbul adayı Muharrem İnce mi olacak? Gündem yaratan iddiaya yanıt

CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in seçimlerde İstanbul adayının Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce olacağını iddia etmişti. Söz konusu iddialara ilişkin konuşan Muharrem İnce, böyle bir konunun gündemlerinde olmadığını ifade etti.

Gündem

23.01.2024, 22:24

Mayıs ayında yapılan seçimlerden boynu bükük ayrılan muhalefet dağılırken yerel seçimler öncesi gözler, adaylara çevrildi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde FOX TV'de İlker Karagöz'ün sunduğu Çalar Saat programına 2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi ittifakın devamına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

Artvin'de iki yaka birleşti! Bakan Uraloğlu duyurdu: Hem zamandan hem... Haberi Görüntüle

''BLÖF YAPMIYORUZ''

"Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'a karşı aday çıkaracak mısınız, yoksa blöf mü yapıyorsunuz?" sorusuna yanıt veren Akşener, şu ifadeleri kullandı;

"Çok ayıp şeyler söyleniyor. Bu linçlenmede biz aydınlandık. Millet İttifakı'nı en fazla savunan liderlerden birisi benim. Benim hedefim 2023'te tek adam sitemini değiştirmek ve tekrar hukukun üstünlüğünü, adaleti, demokrasiyi, ekonomide eşitliği sağlamaktı. Blöf falan yapmıyoruz. Biz kuruluş ayarlarımıza dönüyoruz. Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'ı öneren ben değilim millet.'' diyen Akşener, ''Milletin sesini ben masaya götürdüm. Milletin sesini Kılıçdaroğlu başta olmak üzere masa kabul etmedi. Önce masadakiler sonra o iki arkadaş milletin isteğini reddetti." 

İYİ Parti liderinin bu açıklamasının ardından CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, Meral Akşener'in İstanbul'da aday olarak Muharrem İnce'yi göstereceğini iddia etti. 

Murat Kurum'dan SÖZCÜ TV muhabirine ayar: Daha fazla kişi ölünce... Haberi Görüntüle

Adnan Oktar'ın AVM detayı Dilan Polat'ı aratmadı! Gittiği AVM'de 200... Haberi Görüntüle

''MUHARREM BEY'LE İSTANBUL'DA İTTİFAK YAPALIM DİYORLAR''

CHP’li eski Devlet Bakanı Mehmet Sevigen, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in seçimlerde "Çok şaşıracaksınız" diye sinyalini verdiği İstanbul adayının Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce olacağını iddia etti ve şunları kaydetti;

“Abartmıyorum. Şu an aklıma geldi ama inşallah olmaz. Meral Hanım böyle iki ileri davranıyorsa çok üzülürüm. Son dönem Muharrem Bey'le görüştüler. İstanbul'da ittifak yapalım diyorlar. İstanbul'da ittifak yapacaksa İYİ Parti ve Memleket partisi, 'Çok şaşıracaksınız' dediği aday bana göre Muharrem İnce'dir.

ABB Başkan adayı Turgut Altınok uyardı: 'Metro ve bulvarlar yapılmazsa... Haberi Görüntüle

'Çirkinler' suç örgütünde Ece Ronay detayı! Operasyonla çökertilen şebeke üyelerini... Haberi Görüntüle

MUHARREM İNCE'DEN İDDİALARA YANIT 

TV100'deki canlı yayına konuk olan Eski Devlet Bakanı Dr. Masum Türker, adaylık iddialarını Muharrem İnce'ye sorduğunu belirtirken şunları kaydetti; "Ben Muharrem İnce'ye adaylık iddialarını sordum. Dedim ki 'Sayın Mehmet Sevigen, Meral Akşener'in göstereceği sürpriz aday siz olabilirsiniz diye tahminde bulunmuş bir televizyon programında'. O da bana şu yanıtı verdi: 'Öyle bir konu yoktur. Saygılar."

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading