SON DAKİKA

Sitede Ara

İşte son seçim anketi sonuçları! Canlı yayında açıklandı: Büyük değişim

İşte son seçim anketi sonuçları! Canlı yayında açıklandı: Büyük değişim

GENAR Başkanı İhsan Aktaş, canlı yayında son anket sonuçlarını açıkladı. Aktaş, kısa sürede oy oranlarındaki dikkat çekici değişikliği ve sebeplerini yorumladı.

Gündem

06.02.2024, 15:54

GENAR Araştırma Merkezi Başkanı İhsan Aktaş, son anketlere yansıyan çarpıcı sonuçları paylaştı. Anketlere göre AK Parti yükselişe geçerken, muhalefet partilerinde düşüş yaşandı. Aktaş ayrıca muhalefet cephesindeki ilginç tabloya dikkat çekti.

DGS başvurusu kaç para 2024? DGS başvuruları bitti mi? Haberi Görüntüle

AK PARTİ'DE YENİDEN YÜKSELİŞ 

AK Parti'de ciddi toparlanmalar olduğunu belirten Aktaş, ''Türkiye'de veriyi en çok kullanan firmayız. Yaklaşık 2 aydır bir süreç takip ediyoruz. Son zamanlarda gördük ki, AK Parti'nin kayıpları geçici kayıplar. Ciddi anlamda toparlanmalar başladı. Biz de bu toparlanmaları görünce 10 günlük arayla araştırmalar yapmaya başladık. Şimdi ilk etapta 35-36-37 hatta bazı araştırmalarda 39 gözükmeye başladı.'' ifadelerini kullandı.

Bakan Tunç'tan Erzinca'daki toprak kaymasına ilişkin yeni açıklama: '8 şüphelinin... Haberi Görüntüle

CHP'NİN OYLARI ERİYOR

Küçük partilerin oylarının kalmayacağını savunan Aktaş, ''Muhalefet cephesinde ilginç şeyler oldu. CHP bir dönem 27'ye kadar çıkmıştı. Ben bu süreci ilginç bir şekilde takip ediyorum. CHP'nin sınırı 22 ile 25 arası. CHP 22'lere kadar geriledi. Küçük partiler yani 4 partinin toplam oyu yüzde 4 etmiyor şu an. Küçük partilerin oyları kalmayacak. Yeniden Refah Partisi 1,7'lerde, Zafer Partisi de buna yakın oy alıyor.'' diye konuştu.

Çevre Bakanlığı yetkilisinden açıklama: 'Erzincan'da maden sahasındaki su ve toprak... Haberi Görüntüle

2018 TAHMİNİ VE HDP ÇATIŞMASI

Sözlerinin devamında Aktaş, ''Bu araştırmalar konut projesinden önceydi. Benim bir iddiam var. Eğer bu atmosfer 2-3 ay daha böyle devam ederse siyasi partilerin aldıkları oylar küçük partiler hariç genel seçim oylarına yaklaşacak gibi bir düşüncem var. 2018 genel seçim oy oranlarına dönecek gibi bir düşüncem var. Bunun da sebebi İYİ Parti'yle HDP arasındaki tartışma. Millet masadaki uçurumun derinliğini gördü. İkincisi de hükümet toparlamaya, AK Parti oy artırmaya başladı. MHP beklenmedik bir şekilde sahneye çıktı.'' dedi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Loading