Yandex Metrica

İşte CHP belediyeciliği! SGK'ya en borçlu belediye Ankara: Borcu son 5 yılda 20 katına çıkardılar!

İşte CHP belediyeciliği! SGK'ya en borçlu belediye Ankara: Borcu son 5 yılda 20 katına çıkardılar!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye genelinde Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) en borçlu belediyelerin tamamının CHP belediyelerine ait olduğunu açıkladı. Bakan Işıkhan, en borçlu belediye olarak ise Ankara'yı ifade etti. Mansur Yavaş yönetimindeki ABB, SGK'ya olan borcu son 5 yılda 20 katına çıkararak SGK'ya en borçlu belediye olarak kayıtlara geçti.  

Gündem

19.04.2024, 15:01

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, CHP'li Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB)'nin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)'ya en borçlu belediye olduğunu açıkladı.

'İsrafı bitirdik' propagandası yapan CHP'li belediye yöneticilerinin yalanlarını Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ortaya çıkardı. Miting alanlarında, 'İsrafı bitirdik', 'İsrafı önledik' söylemlerini kullanan CHP'li belediye başkanlarının, gerçekleri halktan gizledikleri ortaya çıktı.

Volkan Memduh Gültekin ile Mansur Yavaş

ATA AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman 2024? ATA AÖF sınav giriş yeri nereden sorgulanır, öğrenilir? ATA AÖF bahar dönemi sınavları ne zaman 2024? ATA AÖF... Haberi Görüntüle

BUGSAŞ'IN BORCU 1.8 MİLYAR LİRA

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın Basın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin'in Yönetim Kurulu Üyesi olduğu şirket 'bilerek' batırıldı. Ankara'da seçimi kazandığı 2019 yılında, 106 milyon 557 bin TL olan şirket borcu, CHP'li Mansur Yavaş döneminde 5 yılda 14 katına çıkartıldı.

Borçlar 14 kat artış gösterirken, şirketin toplam vergi ve prim borcu ise 1 milyar 827 milyon TL'ye ulaştı.

Deniz Zeyrek'in Deniz Zeyrek'in "tripleks villa" iddialarına Mustafa Varank'tan cevap: Haysiyetin varsa... Haberi Görüntüle

SAYIŞTAY GERÇEĞİ GÖSTERDİ

Söz konusu şirket Sayıştay Raporları'nda yer aldı. 2022 yılındaki Sayıştay Denetim Raporu'nda, sermayesinin tamamının karşılıksız bırakılarak şirketin iflas eşiğine getirildiği belirtildi. Yönetim Kurulu'nun bu konu hakkında herhangi bir girişimde bulunmadığı, TTK'nın 376. maddesi gereğince yedbirlerin alınmadığı tespit edildi.

Trabzon'da yakalandı Bitlis'e getirildi!  'Bombacı Mülayım' takma adıyla paylaşımlar yapan kişinin kim olduğu ortaya çıktı! Trabzon'da yakalandı Bitlis'e getirildi! 'Bombacı Mülayım' takma adıyla paylaşımlar yapan... Haberi Görüntüle

SGK'YA EN BORÇLU BELEDİYE ANKARA

Bakan Işıkhan, ''Şu anda Türkiye genelinde, Sosyal Güvenlik Kurumu'muza en borçlu 5 Belediye'nin tamamı CHP belediyelerine aittir. Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketleriyle birlikte SGK'ya en borçlu belediyesi. Yani Ankara Büyükşehir Belediyesi prim borçlarını dahi devlete ödeyemiyor. 5 yıl önce 200 milyon olan borç bugün 4,5 milyar olmuştur. Ankara Büyükşehir Belediyesinin prim borcu, son 5 yılda 20 katına çıkmış durumda. Ankara Büyükşehir Belediyesi, iflas bayrağını çekmiş vaziyettedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve diğer CHP'li belediyeler de aynı durumda. Al birini vur ötekine. Bu borçlar, belediyelerin öncelikli olarak devlete ödemesi gereken belediye işçilerinin sigorta prim borçlarıdır.'' ifadelerini kullandı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Loading