Yandex Metrica

İstanbullunun çilesi bitmiyor! İmamoğlu İBB'yi 2 milyon dolarlık kamu zararına soktu

İstanbullunun çilesi bitmiyor! İmamoğlu İBB'yi 2 milyon dolarlık kamu zararına soktu

Altılı Masa'nın Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak seçilmesi ve ileriye dönük Cumhurbaşkanı adaylığı planları yapan CHP'li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul'a zarar vermeye devam ediyor. Söz verdiği projeleri yapmak bir yana İBB'nin kaynaklarını heba eden İmamoğlu, yalnızca bir sözleşmeyi iptal etmesiyle 2 milyon dolarlık kamu zararına neden oldu.

Gündem

16.02.2024, 14:56

Göreve geldiği günden bu yana verdiği sözleri tutmayan ve hatta yapılan icraatları engellemeye yönelik çalışmalar yapan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu İBB'yi yeni bir zarara uğrattı.

Meta Gazoz kimdir, kaç yaşında, nereli? Meta Gazoz kimdir, kaç yaşında, nereli? Haberi Görüntüle

İBB FİRMAYA 2 MİLYON DOLAR ÖDEYECEK

İBB iştiraki Belbim'in "One Mi-nute Technology" firması ile imzaladığı sözleşme, şirketinin adından ve şirket genel müdürü İsrail Cimen'in MÜSİAD'da görev almasından dolayı tek taraflı feshedilmişti. Firma, İBB'ye açtığı haksız fesih davasını kazandı İBB, yaklaşık 2 milyon dolar tazminat ödeyecek.

CHP'li Ekrem imamoğlu yönetimindeki İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Belbim A.Ş., İstanbul'un ulaşım ağında LCD ürünlerin tedarikini sağlayan "One Minute Technology" ile 2018 yılında imzalanan sözleşmeyi tek taraflı fesih etmişti.

2024 Destekleme ve Yetiştirme Kursu ne zaman başlayacak? DYK ek ders ücreti ne kadar? 2024 Destekleme ve Yetiştirme Kursu ne zaman başlayacak? DYK ek... Haberi Görüntüle

MAHKEME KARARI VERDİ

Firmanın ağır zarar ederek ticari faaliyetlerini durdurmasına yol açan sözleşme feshi mahkemeye taşınmıştı. Geçtiğimiz gün mahkemeden karar çıktı. Bakırköy 7. Asliye Ticaret Mahkemesi iptal edilen sözleşmeyle alakalı İBB iştiraki Belbim'in şirkete 1.423.372 dolar maddi tazminat ödemesine hükmetti. Söz konusu tazminat diğer ücretlerle birlikte yaklaşık 2 milyon doları bulacak.

Okullar ne zaman kapanacak 2024 | Yaz tatiline kaç gün var? Karne ne zaman alınacak? Okullar ne zaman kapanacak 2024 | Yaz tatiline kaç gün... Haberi Görüntüle

TUHAF KARARLAR NETİCESİNDE TEK TARAFLI FESHEDİLMİŞTİR

One Minute Technology sözleşmenin iptal edildiği günlerde açıklama yapmıştı. Açıklamada, şunlar denildi:

Şirketimiz ile Belbim A.Ş. arasında 02.11.2018 tarihinde, 1.580.000 USD bedelli, Combo Validatör Board & LCD alımı üzerine sözleşme imzalanmıştır. Firmamız sözleşme tarihinden itibaren, tüm çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte fedakarca çalışarak, arge-prototip-dökümantasyon-sertifikasyon süreçlerini, ilgili sözleşmede belirtilen süreler dahilinde tamamlamıştır. 

Ancak söz konusu sözleşmemiz, kurumsallık ve profesyonellikten uzak tuhaf kararlar neticesinde Belbim A.Ş. tarafından tek taraflı olarak feshedilmiştir. Üzülerek belirtiriz ki; gelinen noktada adeta bir "Devr-i Sabık" yaratılmak suretiyle, hiçbir hukuki dayanak ve izanla açıklanamayacak şekilde, haksız gerekçelerle sözleşmemizin feshedilmesi neticesinde, firmamız uğradığı ağır maddi zararla ticari faaliyetlerini durdurmak mecburiyetinde kalmıştır.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading