Yandex Metrica

İstanbullu deprem ile burun buruna! Deprem gerçeği İstanbul'a artık çok yakın

İstanbullu deprem ile burun buruna! Deprem gerçeği İstanbul'a artık çok yakın

Beklenen büyük İstanbul depremi artık kapıya dayandı. Bir araştırma şirketi tarafından 408 bin 79 kişiyle yapılan 'Büyük İstanbul Anketi' sayesinde İstanbulluların ilk önceliğinin deprem olduğu ve İstanbulluların kendi imkanlarıyla depreme hazırlık yapmaya çalıştıkları ortaya çıktı.  

Gündem

13.05.2024, 20:00

Beklenen büyük İstanbul depremi artık kapıya dayandı. Özdemir Araştırma tarafından yapılan anket çalışması sonucunda verilen cevaplar ile İstanbulluların ilk önceliğinin deprem olduğu ortaya çıktı. İstanbullular, deprem için kendi imkanları ile hazırlık yapmaya başladı.

Şanlıurfa'da 14 DEM Partili gözaltına alındı Şanlıurfa'da 14 DEM Partili gözaltına alındı Haberi Görüntüle

İSTANBULLUNUN EN BÜYÜK KORKUSU DEPREM

İstanbul'da 2019 yılında verilen seçim vaatlerinin tutulmaması ile birlikte, adayların hepsinin gündeminde kentsel dönüşüm yer almaya başladı. Özdemir Araştırma Şirketi, İstanbul genelinde 10-25 Mart tarihleri arasında telefonla arama yöntemi (IVR) kullanarak 408 bin 79 kişiyle büyük çaplı bir anket çalışması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen anket sonucunda şu iki tespit öne çıktı; İstanbullunun en büyük korkusu deprem; en büyük derdi ise depreme hazırlanmak.

Yerli savunmada yeni hamle! Çorum'a namlu fabrikası kurulacak: Temel atma töreni 22 Mayıs'ta Yerli savunmada yeni hamle! Çorum'a namlu fabrikası kurulacak: Temel atma... Haberi Görüntüle

İSTANBULLULAR DEPREME HAZIRLIK YAPILMADIĞINI DÜŞÜNÜYOR

Ankete katılanların yaş, cinsiyet, ilçe ve köken olarak İstanbul'u yansıttıkları dev ankette, İstanbullulara muhtemel büyük depreme karşı yaptıkları şahsi hazırlıkları ve depreme yönelik kamusal çalışmalar soruldu. Elde edilen sonuçlara göre İstanbulluların yüzde 83,7’si beklenen büyük İstanbul depremine karşı hazırlık yapılmadığını düşünüyor. Katılımcıların yüzde 38,6’sı ise deprem tatbikatlarına katılırken yüzde 27,2’sinin de deprem çantası hazır ve yüzde 45,1’i ise deprem toplanma alanlarını biliyor.

Büyük İstanbul Depremi Anketi sonuçları ise Özdemir Araştırma Şirketi sosyal medya hesabından paylaşıldı. İşte deprem hakkında yapılan o anket;

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Gündem


Loading