Yandex Metrica

İstanbul Valiliği'nden yılbaşı öncesi kritik açıklama!

İstanbul Valiliği'nden yılbaşı öncesi kritik açıklama!

İstanbul Valiliği yılbaşı öncesi güvenlik tedbirlerini en üst seviyeye çıkarıyor. Valilikten yapılan açıklamada, vatandaşların yoğun bulunduğu AVM, havalimanları, otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda güvenlik tedbirleri alınacağı duyuruldu.

Gündem

23.01.2024, 22:16

İstanbul Valiliği yılbaşına hazır. Bu kapsamda güvenlik tedbirleri içişn sıkı önlem alınıyor. Vatandaşların yoğun olduğu AVM, havaalanları, toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda güvenlik tedbirleri alınacağı duyuruldu.

Yeni Kurtlar Vadisi geliyor! Kör Nokta dizisi ne zaman çıkacak, oyuncuları kim? Yeni Kurtlar Vadisi geliyor! Kör Nokta dizisi ne zaman çıkacak,... Haberi Görüntüle

GENELGE YAYIMLANDI

İşte Valilikten yapılan o açıklama;

Vatandaşlarımızın yeni yıla huzur ve güven ortamı içerisinde girmelerini temin etmek, genel güvenliğin asayişin muhafazası ile kamu düzenini sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığımızın Genelgeleri doğrultusunda ilimizde yılbaşı güvenlik tedbirleri alınmıştır.

Yaklaşan yeni yıl dolayısıyla kamu düzeni ve güvenliğinin muhafazası için söz konusu Genelgede belirtilen güvenlik tedbirlerinin yanı sıra İlimizde vatandaşlarımızın, yılbaşı günü ve gecesini huzur ve güven ortamı içinde geçirmeleri ve mağdur olmadan ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için Valiliğimizce aşağıdaki tedbirlerin alınması da uygun görülmüştür.

Son dakika... Operasyon bölgesinden acı haber: 1 asker şehit oldu Son dakika... Operasyon bölgesinden acı haber: 1 asker şehit oldu Haberi Görüntüle

GÖREVLİ PERSONEL SAYISI ARTIRILACAK

Bu kapsamda;

1) Yeni yıl programları dolayısıyla insan yoğunluğunun artabileceği konaklama tesisleri, eğlence mekânları, restoran, kafe, vb. yerlerde etkin, yoğun ve sürdürülebilir denetimler gerçekleştirilecek ve görevli personel sayısı artırılacaktır.

2) Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alışveriş merkezlerinde, havalimanları, otogar ve toplu taşıma araçlarına ait istasyonlarda, vatandaşımızın yoğun ilgisinin bulunduğu ve kutlama gerçekleştirilen meydan, alan ile eğlence yerlerinde, güvenlik birimlerimizce tüm emniyet tedbirleri alınacaktır.

3)Yeni yıla girileceği esnada vatandaşlarımızın kutlama yapabileceği alan, meydan ve mekanlarda tedbirler artırılarak uygulanacaktır.

Hareket Proje ING Bank, QNB Finansbank halka arzda var mı, yok mu? Hareket Proje hangi bankada var? Hareket Proje ING Bank, QNB Finansbank halka arzda var mı,... Haberi Görüntüle

TEYAKKUZ HALİNDE BULUNULACAK

4) İl Sağlık Müdürlüğünce sağlık kurumlarında yeteri kadar personel görevlendirilerek acil servis hizmetleri de dâhil olmak üzere eksiksiz sağlık hizmeti verilmesi sağlanacaktır.

5) İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığınca (İtfaiye Daire Başkanlığı) yangın ve benzeri tehlikelere karşı her türlü hazırlık yapılacak ve teyakkuz halinde bulunulacaktır.

6) Belediye, Emniyet ve Jandarma personelince yılbaşı nedeniyle görevlerin aksamaması için en üst seviyede tedbir alınarak, nöbet hizmetleri aksatılmadan yürütülecektir.

Atatürk'ten Erdoğan'a kadar Cumhurbaşkanlığı yapan kişilerin imzası! Atatürk'ten Erdoğan'a kadar Cumhurbaşkanlığı yapan kişilerin imzası! Haberi Görüntüle

KESİNTİLERE KARŞI ÖNLEM ALINACAK

7)Trafik, zabıta ve vergi denetim elemanları ekipler halinde denetim ve kontrollerini etkin bir şekilde gerçekleştirecektir.

8)Telefon arızaları ile elektrik, su, doğalgaz kesinti ve arızalarına karşı ilgili kurumlarca gerekli önlemler alınacaktır. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading