banner2

İslam düşmanlığı ayyuka çıktı! Mine Kırıkkanat bu defa '7. Alimler Buluşması'nı iğrenç sözlerle hedef aldı

Fondaş medyanın baş aktörlerinden Cumhuriyet Gazetesi'nde yazan Mine Kırıkkanat, katıldığı canlı yayında yine nefret kustu. 7. Alimler Buluşması hakkında haddini aşan kelimeler kullanan Kırıkkanat'ın İslam'a olan nefreti yine şaşırtmazken sosyal medyada tepkiler çığ gibi...

Gündem 24.10.2022, 10:53 24.10.2022, 10:53
Abone ol

Fondaş medyanın baş aktörlerinden Cumhuriyet 'gazetesi'nde yazan Mine Kırıkkanat, katıldığı Youtube canlı yayınında bu defa '7. Alimler Buluşması'nı hedef aldı.

'ORTAÇAĞ KATİLLERİ'

İslam düşmanlığıyla bilinen Kırıkkanat, Diyarbakır'da geçtiğimiz günlerde Alimler ve Medreseler Birliği'nin gerçekleştirdiği '7. Alimler Buluşması'nı hadsiz sözlerle eleştirdi.

Kırıkkanat, ''Türkiye'de böyle bir toplantının yapılması suç, bu toplantıları, bu konferansları, bu bağnazlıkta ortaçağ katilleri ya ortaçağ engizisyon mollaları bunlar. Uygar dediğimiz bütün ülkelere gitseler tutuklanacak adamlar bunlar. Düzgün insanların ifade özgürlüğü olmalı.'' diyerek akıl, izan dışı nefret söylemlerinde bulundu.

İSLAM DÜŞMANLIĞI AYYUKA ÇIKTI

Mine Kırıkkanat "Yani şaka gibi, bu örgütlerin ve bu adamların Türkiye'de olması suç. Türkiye'de böyle bir toplantının yapılması suç. Bir devlet için tehlike bu. Şuan da AKP iktidarı bu katillerin, bu toplantıları, bu konferansları, bu bağnazlıkta ortaçağ katilleri ya ortaçağ engizisyon mollaları bunlar. İran'dan beter olur. İran'da parçalanacak ama Türkiye daha çabuk parçalanır. Türkiye daha çabuk parçalanır. AKP iktidarını uyarıyorum saçmalamasınlar. Fransa'ya gitse tutuklanacak adamlar bunlar. İngiltere'ye gitse tutuklanacak adamlar. Belçika'da, İtalya'da, Amerika Birleşik Devletleri'nde, Almanya'da medeni uygar dediğimiz bütün ülkelere gitseler tutuklanacak adamlar bunlar. Bu ifade özgürlüğü değil. İfade özgürlüğü işte bu programlar olmalı. İfade özgürlüğü Türkiye'yi savunan basının medyanın düzgün insanların ifade özgürlüğü olmalı." dedi.

İSLAM'A OLAN NEFRETİ İLK DEĞİL

İslam düşmanlığı ile bilinen Cumhuriyet Gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat daha önce de nefret dolu paylaşımlarda bulundu. Seçimlerden önce biraraya gelen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu arasındaki ortak canlı yayınında birbirlerine hediye takdim etmişti. Mine Kırıkkanat AK Parti seçmenini küçümseyici tavırla nefretini kusmuştu o zaman da. Kırıkkanat, Binali Yıldırım’ın tesbih hediye ettiğini iddia ederek “İmamoğlu’nun hediyesi Atatürk imzalı kalem, Yıldırım’ın hediyesi tespih. İşte fark burada. Uygarlığı, bilgiyi, kalemi seç İstanbul. Ötekiler ya kandırır ya da kandırılır.” ifadelerini kullanmıştı. Bu Kırıkkanat’ın ilkvukuatı değildi. Kırıkkanat daha önce de Türk milletini aşağılayan ve İslam’a olan nefretini dışa vuran açıklamalarda bulunmuştu..

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!